به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۸:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۴۰۵۵۵۳

آنتونیو مانیکونه، ستاره جدید تیم قلعه‌نویی

آنتونیو مانیکونه، ستاره جدید تیم قلعه‌نویی
گروه ورزشی:مغز متفکر ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی مشهور سوییسی، گزینه مدنظر امیر قلعه‌نویی برای حضور روی نیمکت تیم ملی ایران است.به گزارش ورزش سه، اردوی جدید تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازی‌های جام حذفی به منظور حضور در تورنمنت کافا آغاز خواهد شد و در این بین همه منتظرند تا با دستیار خارجی امیر قلعه‌نویی در کادر فنی تیم ملی آشنا شوند. موضوعی که دیروز با صحبت‌های سرمربی تیم ملی هم وارد فاز جدیدی شده و کنجکاوی در خصوص اطلاع از نام این چهره به بیشترین میزان خود رسیده است.
 
همان طور که پیشتر نیز در خبری به اتفاق نظر سرمربی تیم ملی و مدیران فدراسیون روی یک مربی ایتالیایی اشاره شده بود، حالا خبرنگار ورزش سه کسب اطلاع کرده که گزینه مدنظر قلعه‌نویی که از حصول توافقات نسبی با مدیر برنامه او در قطر نیز خبر داده، کسی نیست جز آنتونیو مانیکونه!
 
بازیکن سابق اینترمیلان در دهه نود میلادی که سابقه بازی در لباس تیم ملی ایتالیا را هم در کارنامه دارد، در دوره مربیگری بیشتر به عنوان مغز متفکر ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی مشهور سوییسی، شناخته می‌شود.این ایتالیایی 56 ساله که کار خود به عنوان مربی را با دستیاری در تیم جوانان اینتر زیر نظر فلایو په‌آ آغاز کرده بود، در سال 2008 به عنوان دستیار ولادیمیر پتکوویچ در تیم زیر نوزده‌ سال اینتر مشغول به کار شد و تا پایان تابستان 2012 در این تیم حضور داشت.

پس از آن به همراه پتکوویچ به لاتزیو رفت و تا ژانویه 2014 در این تیم حضور داشت تا اینکه نوبت به دوران حضور طولانی‌مدت در بخش ملی رسید. با حضور پتکوویچ در تیم ملی سوییس به عنوان جانشین اوتمار هیتسفلد، مانیکونه هم به عنوان دستیار اول روی نیمکت این تیم نشست و در این مدت حضور در یورو 2016 فرانسه، جام جهانی 2018 روسیه و یورو 2020 را تجربه کرد تا در نهایت پس از قطع همکاری پتکوویچ با فدراسیون فوتبال سوییس، او نیز از این تیم ملی جدا شود.

پس از جدایی از تیم ملی سوییس، مربی ایتالیایی نیم فصل در فوتبال فرانسه مشغول به کار شد و به عنوان دستیار، این بار پتکوویچ را در تیم فوتبال بوردو همراهی کرد و از فوریه 2022 به این سو، این سرمربی ترجیح داده منتظر پیشنهاداتی جدید باشد.
 
با این حساب در صورت توافق نهایی به زودی شاهد حضور آنتونیو مانیکونه روی نیمکت تیم ملی ایران به عنوان دستیار امیر قلعه‌نویی خواهیم بود. مربی‌ای که فاکتورهای مدنظر سرمربی که در راس آن تجربه حضور در جام جهانی است را هم دارد. نکته اینکه مانیکونه در بیشتر مدت زمان حضور در کنار پتکوویچ با همان سیستم 4231 کار کرده که در سال‌های اخیر هم تیم ملی ایران با آن میدان رفته و قلعه نویی هم نسبت به استفاده از این سیستم در بازی‌های دوستانه برابر روسیه و کنیا روی خوش نشان داده است.
برچسب ها: فوتبال جهان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها