به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۲۱:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۴۰۵۶۰۰

واکنش فوری فدراسیون جهانی والیبال به اعتراض ایران

واکنش فوری فدراسیون جهانی والیبال به اعتراض ایران
گروه ورزشی: پس از ارسال نامه رئیس فدراسیون والیبال ایران به آری گراسا رئیس FIVB در خصوص درخواست لغو میزبانی آمریکایی‌ها به علت عدم توانایی در صدور ویزای تیم ملی والیبال ایران و اعلام آمادگی تهران برای میزبانی از تیم‌ها در هفته سوم لیگ ملت‌ها در بالاترین سطح بین‌المللی، شب گذشته مسئولین فدراسیون جهانی والیبال با ارسال پیامی خواستار برگزاری جلسه آنلاین در سریع‌ترین زمان ممکن شدند.
بر این اساس ظهر امروز (چهارشنبه سوم خرداد ماه) محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران، فابیو آزوددو و استفان باخ مدیر کل اجرایی و رئیس حقوقی فدراسیون جهانی والیبال در جلسه‌ای آنلاین به بررسی راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات موجود پرداختند.
محمدرضا داورزنی با اعلام مواضع فدراسیون والیبال ایران، از عدم توانایی آمریکایی‌ها برای صدور ویزای تیم ملی گلایه کرده و ضمن یادآوری آمادگی تهران برای میزبانی در هفته سوم این رقابت‌ها، خواهان پیگیری بیشتر و سریع‌تر این موضوع شد.
فابیو آزودو مدیر کل اجرایی فدراسیون جهانی والیبال ضمن ابراز همدردی به دلیل به وجود آمدن این مشکلات و تاکید بر هم‌موضع بودن FIVB با فدراسیون والیبال ایران در خصوص عدم همکاری سفارت آمریکا در ترکیه بر هم‌جبهه بودن ایران و FIVB بر سر این موضوع و حمایت از بازیکنان ستاره و تیم ملی ایران تاکید کرد.
مدیر کل اجرایی FIVB ضمن حمایت از خواسته‌های به حق فدراسیون والیبال ایران اعلام کرد که فدراسیون جهانی والیبال نهایت تلاش خود را با تمام توان برای برطرف شدن این مشکل به خرج خواهد داد تا در اسرع وقت این موانع برطرف شود. وی همچنین از استفان باخ خواست تا این موضوعات با جدیت و فشار بیشتری پیگیری شود.
در پایان این جلسه، طرفین ضمن اعلام یکسان بودن مواضع، بر تلاش و انجام اقداماتی در جهت حل مشکلات در روزهای آینده تاکید کردند.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها