به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۷:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۴۰۵۸۱۷

 روزهای خونین اوكراین در راه است

 روزهای خونین اوكراین در راه است
گروه بین الملل: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، پس از حضور در نشست مجازی گروه تماس دفاعی اوکراین، گفت، روسیه پیروز جنگ در اوکراین نخواهد بود.
ژنرال مارک میلی گفت: «از نقطه نظر نظامی، روسیه در این جنگ پیروز نخواهد شد. چنین اتفاقی به هیچ عنوان نخواهد افتاد.»وی در عین حال به اوکراین نیز هشدار داد این تصور را از خود دور کند که قادر خواهد بود تمام سربازان روسی را از خاک اوکراین به عقب براند.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته که خواهان بیرون راندن تمام روس‌ها از مناطق اشغال‌شده اوکراین است. اما ژنرال میلی در اوایل امسال اعلام کرد که چنین امری «کار بسیار بسیار دشواری» خواهد بود.
میلی در ماه مارس امسال در این باره گفت: «شما دارید درباره دویست هزار روسی که هنوز در اوکراین اشغالی به سر می‌برند صحبت می‌کنید. من نمی‌گویم این کار عملی نیست اما می‌خواهم بگویم کار بسیار دشواری است.»
او مجددا این موضوع را پیش کشید که رسیدن به این هدف «در کوتاه مدت»، چالش بزرگی محسوب می‌شود.
ژنرال میلی با اشاره به این‌که این جنگ ادامه خواهد یافت افزود: «جنگ خونین و سختی در پیش است و روزی خواهد رسید که هر دو طرف جنگ، یا درباره آن مذاکره می‌کنند و به توافقی می‌رسند یا جنگ به پایان می‌رسد.»
او همچنین با اشاره به گزارش‌هایی درباره سلاح‌های آمریکایی که در روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اعلام کرد که آمریکا هنوز در حال بررسی تصاویر حمله‌ای است که گفته می‌شود در نزدیکی شهر بلگورود روسیه رخ داده است.واشینگتن مخالفت علنی خود را با استفاده از هر گونه تجهیزات آمریکایی برای حمله به روسیه درون مرزهای روسیه، اعلام کرده است.
برچسب ها: اوکراین
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها