به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۸:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۴۰۵۹۰۳

کیفیت هوای تهران در بازه قابل قبول قرار دارد

کیفیت هوای تهران در بازه قابل قبول قرار دارد
گروه جامعه: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۵ خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد.به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۷۸ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.
همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۲۳روز گذشته تا ۵ صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود اما دوباره از ساعت ۶ با رسیدن به عدد ۹۹ قابل قبول شد که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
برچسب ها: کیفیت هوا تهران
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها