به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ ساعت ۱۸:۱۱
کد مطلب : ۴۰۵۹۵۴
وفایی‌پور نابغه جویباری را به دردسر انداخت

حسن یزدانی، همان همیشگی و قهرمان جام تختی

حسن یزدانی، همان همیشگی و قهرمان جام تختی
گروه ورزشی: در فینال وزن 86 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد جام تختی حسن یزدانی برابر هادی وفایی پور قرار گرفت. نابغه جویباری که در دو کشتی قبلی خود خیلی به دردسر نیفتاد و توانست با امتیاز عالی و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به فینال برسد، در فینال حریفی به مراتب سخت‌تر را پیش رو داشت. 

وفایی‌پور که به امید رقم زدن یک شگفتی بزرگ روی تشک آمده بود، در همان ابتدا یک امتیاز گرفت تا رکورد حسن یزدانی از این بابت از دست برود. در ادامه هم در وقت اول کشتی تقریبا نزدیک دنبال شد. وفایی‌پور که موفق به کسب دومین امتیاز هم شده بود، امید داشت تا بتواند کشتی را نزدیک پیش ببرد. 

حسن یزدانی که به شدت از سوی تماشاگران پرتعداد در سالن غدیر ارومیه تشویق می شد، توانست بعد از آن شوک دقایق ابتدایی حملات خود را شروع کرده و یکی پس از دیگری امتیازات را به نام خود ثبت کند. 

برخی امتیازات با توجه به فرار حریف از تشک به یزدانی داده می‌شد، اما وفایی‌پور اعتراضات زیادی را به رای داوران نشان می‌داد و حتی یک چلنج ناموفق هم داشت.  
در نهایت این حسن یزدانی بود که مطابق انتظارات 12 بر 2 و با امتیاز عالی قبل از سوت پایان کشتی برنده اعلام شد و به عنوان قهرمانی جام تختی رسید. 

حالا حسن یزدانی ممکن است دیگر بدون حضور در مرحله نهایی انتخابی برای بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی انتخاب شود؛ اگرچه باید تکلیف علیرضا کریمی و مصدومیتش هم مشخص شود.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها