به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۸:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۴۲۴۸۳۶

ایران  از خطر طمع ‌ورزی روسها در امان نیست

ایران  از خطر طمع ‌ورزی روسها در امان نیست
گروه سیاسی: روزنامه جمهوری اسلامی نسبت به خوی قلدرمابانه دولتمردان روسی هشدار داده است.
به نوشته جمهوری اسلامی، اگر کسی در نادرست بودنِ تکیه بیش از حد بر روابط با روسیه تاکنون دچار تردید بود، حالا با انتشار تهدید زیاده ‌خواهانه و قلدرمآبانه دیمتری مدودف رئیس‌ جمهور سابق روسیه و نزدیک‌ترین دستیار ولادیمیر پوتین که گفته «ممکن است بخش‌هائی از گرجستان را به روسیه ملحق کنیم» قاعدتاً باید از چنین تردیدی نجات یافته باشد.
این روزنامه سپس نوشته است: نکته بسیار قابل تامل اینست که ملی‌گراهای روسیه که پوتین و مدودف از دانه‌ درشت‌های آنها هستند اگر بتوانند مایل هستند تمام جمهوری‌های شوروی سابق را ضمیمه خاک کشور خود نموده و اتحاد جماهیر شوروی را بار دیگر احیا کنند البته زیر عنوان روسیه بزرگ. همین طرز تفکر خطرناک است که موجب شده ناظران سیاسی در منطقه درباره طمع ‌ورزی روس‌ها نسبت به سایر همسایگانشان هشدار بدهند. این هشدار طبعاً شامل سرزمین‌های جنوب دریای خزر هم می‌شود و نمی‌توان ایران را از خطر طمع ‌ورزی ملی‌گراهای روس در امان دانست.
جمهوری اسلامی در پایان هشدار داده است: اکنون هرچند ایران مخاطب مستقیم تهدید مدودف نیست ولی دولتمردان ما با توجه به خیانت‌های گذشته روس‌ها، ما را هم ولو به صورت غیرمستقیم مخاطب عام این تهدید بدانند و جانب احتیاط را در روابط با روسیه در پیش بگیرند.
برچسب ها: روسیه

۱۴۰۲/۰۶/۰۶ ۱۹:۵۲
غرور ملی روس ها یک نکته است و توانمندی آنها یک موضوع دیگر.
اگر کمک ایران نبود شاید در جنگ با اوکراین تا بحال شکست خورده
بودند. (436804)
مرتضی جعفری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۶/۰۷ ۱۰:۲۲
روسیه الان یکسال و نیم است که در اوکراین درمانده شده است حتی نمیتونه از پس این کشور بربیاد معلوم شد هم از لحاظ نظامی هم از لحاظ اقتصادی کشوری ضعیف است (436838)
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها