به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۴۲۸۹۹۴

کنترل فشار‌خون در این ماه‌ها سخت‌تر است

کنترل فشار‌خون در این ماه‌ها سخت‌تر است
گروه علمی: مطالعه جدید تأیید می کند که فشار خون در ماه های زمستان افزایش می یابد.به گزارش بهداشت نیوز، حدود ۱.۲۸ میلیارد بزرگسال در سنین ۳۰-۷۹ سال در سراسر جهان مبتلا به فشار خون بالا هستند.مصرف داروها و تغییرات مختلف شیوه زندگی درمانی متداول برای فشار خون بالا است.تحقیقات جدید نشان داد که فشار خون در زمستان در مقایسه با ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد.

محققان معتقدند این تغییرات فصلی در فشار خون ممکن است نیاز به نظارت بیشتر پزشک و اصلاحات درمانی داشته باشد.هنگامی که افراد فشار خون بالایی دارند، خون آنها در گردش در بدن مشکل دارد. این روند می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی و سایر عوارض را افزایش دهد.داروها و تغییر در شیوه زندگی، مانند رژیم غذایی سالم، ورزش و کاهش مصرف نمک، درمان‌های متداول برای فشار خون بالا است.به طور کلی، فشار خون در فصول سرد افزایش می‌یابد و در ماه‌های گرم‌تر هوا کاهش می‌یابد.

به گفته محققان، هوای سرد باعث سفت شدن شریان‌ها می‌شوند و فشار خون بیشتر می‌شود. اما احساس گرمی، رگ‌های خونی را گشاد می‌کند تا بدن خنک شود.
یک مطالعه قبلی نشان داد که تنها افزایش دمای اتاق تا ۱۰ درجه می‌تواند باعث تغییر قابل توجهی در فشار خون سیستولیک شود.برای این مطالعه، محققان سوابق سلامت الکترونیکی بیش از ۶۰ هزار بزرگسال تحت درمان فشار خون بالا را بین ژوئیه ۲۰۱۸ و ژوئن ۲۰۲۳ در شش مرکز مراقبت‌های بهداشتی بررسی کردند.
شرکت کنندگان در مطالعه به طور متوسط ۶۲ سال سن داشتند.

دانشمندان هنگام تجزیه و تحلیل قرائت فشار خون فصلی، دریافتند که به طور متوسط، فشار خون سیستولیک یک شرکت کننده در ماه‌های زمستان نسبت به ماه‌های تابستان با ۱.۷ میلی متر جیوه افزایش یافته است.بنابر اعلام مفدا، علاوه بر این، محققان دریافتند که میزان کنترل فشار خون شرکت کنندگان در ماه‌های هوای سرد تا ۵ ٪ کاهش یافته است.
برچسب ها: فشار خون
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها