به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ - ۰۹:۳۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ ساعت ۰۷:۱۵
کد مطلب : ۴۳۹۷۰۱

نتانیاهو: از اردوغان موعظه نمی‌پذیریم

نتانیاهو: از اردوغان موعظه نمی‌پذیریم
گروه بین الملل: نخست‌وزیر اسرائیل به اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه که اسرائیل را «دولت تروریست» خطاب کرده بود واکنش نشان داد.
به گزارش فارس؛ بنیامین نتانیاهو گفت: «نیرو‌هایی هستند که از تروریسم حمایت می‌کنند یکی از آن‌ها رئیس‌جمهور اردوغان است.»
وی اضافه کرد: «او اسرائیل را دولت تروریست توصیف می‌کند، اما در واقع از گروه تروریستی حماس حمایت می‌کند. او خودش روستا‌های ترکیه را بمباران کرد. ما از او موعظه نخواهیم پذیرفت.»اردوغان  در یک سخنرانی در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه از اسرائیل به عنوان یک «دولت تروریست» نام برد.رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «اسرائیل دارد راهبرد تخریب کامل یک شهر با مردمانش را در پیش می‌گیرد. من نسبت به آنچه در دلم می‌گذرد آگاه هستم و به صراحت می‌گویم اسرائیل دولت تروریست است.»
وی اضافه کرد: «اگر اسرائیل قتل عام را به این شکل اجرا کند من همه جا این را ثبت خواهم کرد که یک کشور تروریست وجود دارد که در تمام دنیا ملعون است.»
اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «من خطاب به نتانیاهو می‌گویم: شما بمب اتمی دارید. بمب هسته‌ای دارید و با آن دارید تهدید می‌کنید. مهم نیست چه دارید، خواهید رفت.»
رئیس‌جمهور ترکیه اضافه کرد: «ما اقداماتی انجام خواهیم داد تا نهاد‌های سیاسی و نظامی اسرائیل که به صورت بی‌رحمانه مردم مظلوم غزه را قتل عام کردند در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند.»وی همچنین تکرار کرد که حماس «گروه تروریستی» نیست و گفت: حماس یک حزب سیاسی است که از سوی فلسطینیان انتخاب شده است. اردوغان گفت: نتانیاهو باید بخاطر نسل‌کشی در نوار غزه در دادگاه لاهه حاضر شود.
 
برچسب ها: اسرائیل
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها