به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۲۳:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ساعت ۰۷:۱۸
کد مطلب : ۴۴۰۲۲۴
نتانیاهو: همه اعضای حماس هر کجا هستند باید کشته شوند!

گزارش وال‌استریت‌ژورنال از جنگ زیرزمینی در شبکه تونل‌های غزه

گزارش وال‌استریت‌ژورنال از جنگ زیرزمینی در شبکه تونل‌های غزه
گروه بین‌الملل: روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال"،  در گزارشی نوشت: جنگ وارد مرحله جدیدی می‌شود، زیرا ارتش اسرائیل در حال انتقال عملیات به شبکه تونل "افسانه‌ای" در غزه است. این آغاز نبردی است با صدها کیلومتر تونل‌ که احداث‌شان دو دهه به طول انجامید، پس از آن که شبه نظامیان حماس سال‌ها صرف توسعه و تقویت تونل‌ها و تبدیل آنها به شبکه‌ای زیرزمینی پیچ و خم و گسترده‌ کردند.
این گزارش به نقل از یک افسر نظامی اسرائیلی که نبرد تونل در شمال غزه را مدیریت می‌کند، ادامه می‌دهد که اسرائیل به «استفاده از ابزارهایی مانند روبات‌های حامل دوربین برای نقشه‌برداری از تونل‌ها و کامیون‌های کانتینری پر از مایعات انفجاری که از طریق آن‌ها با شیلنگ به داخل آن پمپ می‌شود، متوسل شده است."
بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل به پر کردن این تونل ها با مایع انفجاری ژل‌مانند متوسل می‌شود، زیرا این مایع از طریق شیلنگ‌های متصل به کامیون‌های کانتینری به داخل تونل‌ها پمپ می‌شود. با این حال، به گفته وی، برای تخریب چند صد کیلومتر تونل به صدها تن‌ مایع نیاز است و بنابراین، ارتش و کابینه نظامی در حال توسعه روش‌های دیگری برای از بین بردن آنها است. افسر نظامی اسرائیلی همچنین به این روزنامه گفت: «روبات‌ها که دوربین‌ها را حمل می‌کنند به ما کمک می‌کنند ببینیم که چه کسانی در تونل هستند و کجا هستند.»

نتانیاهو: همه اعضای حماس هر کجا هستند باید کشته شوند!
نخست‌وزیر اسراییل گفت: فشارهای بین‌المللی روی ما وجود دارد اما به جنگ ادامه می‌دهیم، از ما خواستند وارد غزه یا بیمارستان الشفا نشویم و آتش‌بس کنیم اما نپذیرفتیم. تا زمانی که اطمینان یابیم غزه تهدیدی برای اسرائیل نیست، دست از حمله برنخواهیم داشت. او افزود: همه اعضای حماس بدون توجه به اینکه کجا هستند باید بمیرند.
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل هم در این نشست خبری مشترک گفت که تمام اعضای حماس حتی کسانی که در خارج از غزه هستند، تنها «مردگانی‌اند که راه می‌روند.» گالانت اضافه کرد: «هیچ تفاوتی بین تروریست با کلاشینکف و تروریست با کت و شلوار وجود ندارد.»
بنی گانتز از اعضای کابینه جنگی اسراییل هم اظهار داشت: ما سال‌ها فرصت داریم تا حماس را از بین ببریم ولی این زمان را برای آوردن اسرا نداریم. برای بازگشت اسرا اولویت وجود دارد، اما این نافی اهداف عملیات برای از بین بردن حکومت حماس و نابودی توانایی‌ها و رهبران آن در هر کجا که باشد، نیست.

یونیسف خواستار توقف حملات به اردوگاه‌های پناهندگان شد
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) خواستار توقف حملات هوایی به اردوگاه‌های پناهجویان در غزه شده است. اداره بهداشت غزه که در کنترل حماس است اعلام کرده که در دو حمله هوایی به اردوگاه آوارگان جبالیا حداقل ۸۰ نفر کشته شدند. یکی از این حملات به یکی از مدارس سازمان ملل صورت گرفته که به عنوان پناهگاه استفاده می شد. ارتش اسرائیل گفته است که نمی‌تواند تایید کند که این حملات ناشی از اقدام اسرائیل بوده است.

بورل: فقط تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌تواند کنترل غزه را در دست بگیرد
جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفته است تنها تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌تواند غزه را اداره کند.
بورل که در کنفرانس امنیتی سالانه منامه در بحرین صحبت می‌کرده هم‌چنین گفته که غزه از اراضی فلسطینی جدا نخواهد شد و در کنار کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی، سرزمین فلسطینی را تشکیل خواهد داد.
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است: «حماس که دیگر نمی‌تواند غزه را کنترل کند. پس چه کسی کنترل غزه را در دست خواهد گرفت؟ من فکر می‌کنم فقط تشکیلات خودگردان فلسطین می‌تواند این کار را انجام دهد.»
در میانه ادامه عملیات اسرائیل در غزه، مقامات اسرائیلی گفته‌اند که این کشور می‌خواهد دست‌کم کنترل امنیتی غزه را در دست نگه دارد.
در واکنش به اظهارات بورل، نتانیاهو گفته است: اسراییل و آمریکا بر سر نابودی حماس و بازگرداندن گروگان ها توافق دارند. من معتقدم که ما در نهایت در این مورد نیز به توافق خواهیم رسید، غیرممکن است که در غزه یک دولتی قرار دهیم که از تروریسم حمایت می کند، تروریسم را تشویق می کند، تروریسم را تامین مالی می کند و برای تروریسم آموزش می دهد.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها