به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۹:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب : ۴۴۰۲۵۳

امیر قلعه‌‌نویی با اسکوچیچ چقدر فاصله دارد؟

امیر قلعه‌‌نویی با اسکوچیچ چقدر فاصله دارد؟
گروه ورزشی: پیروزی تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ در مقدماتی جام جهانی در رسانه‌ها به عنوان نهمین برد پیاپی امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی معرفی شده است. آماری که به واقع قابل توجه و باارزش به حساب می‌آید. با این حال برخی رسانه‌ها می‌گویند اگر قلعه‌نویی در بازی سه‌شنبه ایران برابر ازبکستان که دومین مسابقه ایران در راه جام جهانی ۲۰۲۶ است به پیروزی برسد به رکورد دراگان اسکوچیچ خواهد رسید.

به گزارش اعتماد،در ظاهر چنین ادعایی صحیح است اما نکته‌ای فراموش شده در این میان وجود دارد که باید در نظر گرفت. در واقع مهم است که رکورد سرمربیان تیم‌های ملی همراه با بازی‌های دوستانه محاسبه شود یا بازی‌های رسمی؟

قلعه‌نویی در نخستین بازی در دومین حضورش روی نیمکت تیم ملی با روسیه دیدار کرد که آن بازی به تساوی رسید. قلعه‌نویی از آن بازی به بعد همه تقابل‌ها را با برد پشت‌سر گذاشته که می‌شود ۹ بازی. تمام ۹ بازی تیم‌ ملی در این مدت دوستانه بوده است. رقابت‌هایی نظیر حضور در تورنمنت اردن یا بازی با کنیا و.... در مورد بازی‌های ایران در تورنمنت آسیای مرکزی یا به بیان دیگر کافا نیز باید گفت این مسابقات جزو رقابت‌های اصلی یعنی انتخابی‌های جام جهانی، انتخابی جام‌های قاره‌ای، جام‌های قار‌ه‌ای و مسابقات جام جهانی نیست. بنابراین تعداد بردهای پیاپی امیر قلعه‌نویی در بازی‌های رسمی یک و در بازی‌های رسمی و غیررسمی ۹ است.
 
از آن سمت گفته می‌شود دراگان اسکوچیچ هم 10 برد پیاپی به دست آورده که این هم نیاز به توضیح دارد. اسکوچیچ که با نظر شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در تیم ملی ماندگار شد، در سه بازی ابتدایی که روی نیمکت ایران نشست موفق شد ازبکستان، بوسنی و سوریه را در بازی‌های دوستانه شکست دهد. او سپس با تیم ملی به ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی رفت و توانست 4 برد پیاپی به دست آورد که همگی بازی‌های رسمی زیر نظر فیفا بودند. اسکو و تیم ملی در دور دوم انتخابی جام جهانی هم سه برد پیاپی مقابل سوریه و عراق و امارات به دست آورد و به رکورد 7 پیروزی پیاپی در بازی‌های رسمی با تیم ملی رسید.

ملی‌پوشان در بازی بعدی مقابل کره جنوبی در تهران یک- یک مساوی کردند و به این ترتیب رکورد بردهای پیاپی سرمربی کروات قطع شد. البته تیم ملی ایران در ادامه رقابت‌ها با 4 برد پیاپی دیگر توانست سریع‌ترین صعود را به جام جهانی تجربه کند. اگر منظور از رکوردهای سرمربیان تیم‌های ملی تمامی بازی‌ها باشد، اسکوچیچ 10 برد متوالی دارد و قلعه‌نویی 9 برد. به این ترتیب ژنرال فرصت دارد در بازی روز سه‌شنبه در تاشکند به رکورد اسکو برسد. 

اگر بازی‌های رسمی مد نظر باشد که البته منطقی‌تر هم هست، چون بازی‌های رسمی از لحاظ سطح و کیفیت فرم متفاوتی با بازی‌های دوستانه و تورنمنت‌های منطقه‌ای دارد، اسکوچیچ 7 برد پیاپی دارد و قلعه‌نویی تازه مقابل هنگ‌کنگ به نخستین برد خود در بازی‌های رسمی دست پیدا کرده است. در این شرایط قلعه‌نویی در جام ملت‌های آسیا می‌تواند رکورد اسکوچیچ را بشکند و صاحب بیشترین برد متوالی روی نیمکت تیم ملی در بازی‌های رسمی شود.
برچسب ها: امیر قلعه‌نویی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها