به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۴۴۰۵۰۱

جبهه پایداری با ثروت صادق محصولی سرپاست؟

جبهه پایداری با ثروت صادق محصولی سرپاست؟
گروه سیاسی: عباس امیری فر، از چهره‌های حاضر در دولت محمود احمدی نژاد که این روز‌ها در جبهه مخالف او قرار گرفته  می‌گوید: مردم سوال دارند صادق محصولی این ثروت بی حد و حصر را از کجا آورده است؟
به گزارش خبرآنلاین، صادق محصولی چند روز پیش یارانش را گردهم آورد تا هم به بهانه حمایت از رئیسی برای دولت تعیین تکلیف کند هم برای دیگر اصولگرایان خط و نشان بکشد. او در این نشست مُهر تاییدی بر پروژه خالص سازی این جبهه زد و خواستار آن شد که دولت در خالص سازی سرعت خود را بیشتر کند. این اظهارات واکنش‌هایی به دنبال داشت، از حسام الدین آشنا که اظهارات محصولی را تعبیر به «صادق محصولی سالاری» کرد تا سوال محمد مهاجری درباره اموال و ثروت محصولی.
حقیقت پور چهره اصولگرا هم خالص سازی را قاتل شایسته سالاری دانست و ظریفیان چهره اصلاح طلب هم تاکید کرد خالص ساز‌ها به دنبال بسته‌تر کردن فضا هستند.
جبهه پایداری با ثروت بی حد و حصر محصولی باقی مانده است
در همین راستا، عباس امیری فر، که روزگاری با صادق محصولی زیر سقف دولت احمدی نژاد همکار بوده اند، درباره نفوذ خالص ساز‌ها و مشخصا جبهه پایداری در دولت رئیسی، اظهار کرد: من نمی‌توانم قطعی بگویم پایداری‌ها در دولت سیزدهم نفوذی دارند یا نه، اما افرادی هستند که با مجموعه دولت ارتباطاتی دارند که شاخص ترینش مسئول تامین اجتماعی، میرهاشمی موسوی بوده که از جبهه پایداری است.
وی افزود: پایداری در زمان حیات آیت الله مصباح بود وجهه‌ای داشتند، اما بعد از او وجهه خاصی ندارند، مخصوصا با حضور آقای محصولی که به مولتی میلیاردر مشهور شده است و جبهه پایداری اگر توانسته روی پای خودشان بایستند قطعا به خاطر ثروت بی حد و حصر آقای محصولی است. اما در نهایت فکر نکنم او هم وجهه‌ای داشته باشد.
این فعال سیاسی تصریح کرد: این جریان الان هم اگر در انتخابات مستقل شرکت کنند و لیست جدا دهند، فکر نکنم بتوانند موفق شوند و با توجه به عملکرد و تندروی‌هایی که دارند، بتوانند کار خاصی را انجام دهند.
محصولی کاندیدا شود کسی به او رای نمی‌دهد/ مردم می‌پرسند آن خانه آنچنانی در اقدسیه از کجا آمده!
امیری فر تاکید کرد: خود آقای محصولی بین مردم وجهه‌ای ندارد و اگر هم کاندیدا شود کسی به او رای نمی‌دهد. مردم الان مشکلات اقتصادی فراوانی دارند و می‌گویند که آقای محصولی، شما چه کمکی به مردم کردید؟ این ثروت بی حد و حصر و خانه آنچنانی در اقدسیه و ملک و املاک و ثروت بی نهایت خود را از کجا آورده ای؟ مردم در این موارد سوال دارند.
محصولی پشت آقاتهرانی مخفی شده است
وی ادامه داد: این فرد اکنون پشت چهره‌هایی مثل آقاتهرانی و آقای رجبی مخفی شده و قطعا می‌دانید که پایداری‌ها در دوره‌های گذشته هم اینگونه بودند. خیلی تلاش کردند که چند نماینده داشته باشند و حتی یکی دوسهمیه از اصولگرایان گرفتند.
این چهره سیاسی خاطر نشان کرد: جبهه پایداری در میان مردم هم وجهه‌ای ندارند به ویژه بعد از رحلت آیت الله مصباح که شخصیت باارزشی بودند و مقام معظم رهبری فرمودند از نظر اندیشه ها، مطهری دوم هستند. الان هم اگر آیت الله مصباح بودند با تندروی‌های شان و حتی وجود خود آقای محصولی در این تشکل مخالفت می‌کردند. در واقع این‌ها محلی از اعراب نداشته و نخواهند داشت.
نفوذ افراد وابسته به محصولی در تامین اجتماعی و وزارت رفاه
به گفته امیری فر، افرادی در تامین اجتماعی و وزارت رفاه وابسته به این جریان سمت‌هایی دارند.
وی معتقد است: با این حال بعید می‌دانم این افراد به نوعی دولت را در دست داشته باشند و آقای رئیسی از این اشخاص استفاده کند چراکه از تندروی هایشان اطلاع دارد. مواضع این افراد هم متزلزل است و مواضع قاطعی ندارند. زمانی در دوره آقای احمدی نژاد پست و مقام داشتند، محصولی هم در وزارت کشور با یک رای شکننده‌ای مسئولیت گرفت.
محصولی عملکرد خوبی در وزارت کشور نداشت
این فعال سیاسی تاکید می‌کند: در ماجرای سال ۸۸ عملکرد محصولی در وزارت کشور مناسب نبود. اگر کسی مدیریت قویتری در وزارت کشور آن زمان داشت، شاید آن اتفاقات رخ نمی‌داد و کمتر تنش ایجاد می‌شد بنابراین فکر نکنم آقای رئیسی بتواند به عنوان شاخص از این چهره‌ها استفاده کند. گرچه آن‌ها تلاش و رایزنی می‌کنند تا کسانی را در دولت داشته باشند، ولی با پیوستن احمدی نژاد به تاریخ این‌ها هم دیگر بولد نیستند، با تمام شدن احمدی نژاد این افراد هم تمام شدند.
امیری فر خاطر نشان کرد: قطعا اگر جبهه پایداری هنوز سرپاست به خاطر مسائل مالی بی حد و حصر آقای محصولی است، اما مردم سوال دارند از کجا این ثروت را به دست آوردید؟ باید خود ایشان بیایند و بگویند که این همه ثروت بی حد و حصر از کجا آورده اند؟
اشتباه بزرگ احمدی نژاد
وی در پایان گفت: یکی از اشتباهات بزرگ آقای احمدی نژاد در دوران خود که وجهه اش را هم خراب کرد، وجود چنین شخصی در دولتش بود. مردم سوال دارند که شما که بحث عدالت می‌کنید این ثروت را از کجا آوردید. زمانیکه متوجه شد، دیگه کار از کار گذشته بود؛ بنابراین فکر نکنم حتی اصولگرا‌هایی که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، مثل گذشته با پایداری‌ها ائتلاف کنند. همین الان هم ساز پایداری‌ها ساز جدایی است پس باید صبر کنیم ببینیم موضعشان تغییر می‌کند یا خیر.
برچسب ها: صادق محصولی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها