به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۱۸:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : ۴۵۵۰۴۶

بیت کوین در جایگاه دهمین دارایی باارزش جهان

بیت کوین در جایگاه دهمین دارایی باارزش جهان
گروه اقتصادی:صعود قیمت بیت کوین و نزدیک شدن ارزش بازار آن به ۸۸۰ میلیارد دلار، افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد که می‌تواند چالشی احتمالی برای سلطه طلا باشد.به گزارش تجارت‌نیوز، بیت کوین (BTC/USD) به عنوان دهمین دارایی باارزش جهانی در روند صعودی قرار دارد. این ارز دیجیتال در در قیمت 45 هزار و 500 دلار درحال تثبیت است. بیت کوین همچنین شاهد افزایش تقریبا ۵ درصدی بوده است، که برتری روزافزون آن در دنیای مالی را نشان می‌دهد. این جهش، ارزش بازار آن را به ۸۷۹.۳۷ میلیارد دلار رسانده است، که اثر برگشت ناپذیر بیت کوین را بر چشم‌انداز اقتصادی جهانی نشان می‌دهد.

بیت کوین از طلا پیشی می‌گیرد؟
در حالی که بیت‌کوین روند صعودی خود را ادامه می‌دهد، سوال اصلی که باقی می‌ماند این است که آیا در نهایت می‌تواند از طلا از نظر ارزش پیشی بگیرد؟کتی وود سرمایه‌گذار مشهور و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آرک اینوست (Ark Invest)، دیدگاهی خوش‌بینانه نسبت به بیت کوین دارد و معتقد است که این ارز دیجیتال می‌تواند از طلا پیشی بگیرد. با نامگذاری بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی مدرن، او بر تاب‌آوری و جذابیت این رمز ارز به عنوان یک سرمایه‌گذاری قابل اعتماد در زمان‌های آشفته اقتصادی تأکید می‌کند.

وود در گفتگویی با برت وینتون از  ARK، عملکرد اخیر بیت کوین را که به طور قابل توجهی از طلا پیشی گرفته است، پررنگ کرد. برای مثال، در میانه آشفتگی بحران بانکی منطقه‌ای در مارس ۲۰۲۳، بیت کوین شاهد افزایش قابل توجه ۴۰ درصدی بود، حتی در حالی که سرمایه‌گذاری‌های سنتی با مشکلاتی روبرو بودند.

برخلاف تجربه نوسانات ارزش بیت کوین پس از تأیید  ETF‌ها، وود همچنان نسبت به مسیر رشد آن خوش‌بین است. به اعتقاد او، بیت کوین با معرفی ETF‌های اسپات بیت کوین که قرار است سرمایه‌گذاری‌های نهادی قابل توجهی را جذب کنند، تقویت می‌شود.دیدگاه خوش‌بینانه وود نسبت به بیت کوین، به عنوان دارایی‌ای پایدار در برابر ناپایداری‌های مالی، می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را تقویت کند و برخلاف نوسانات احتمالی کوتاه‌مدت، احتمالاً منجر به افزایش ارزش این ارز دیجیتال در بلندمدت شود.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین
با تحلیل نمودار چهار ساعته، قیمت بیت کوین در حال حاضر با سطح محوری 44 هزار و 363 دلار، مسیری صعودی را دنبال می‌کند. رمزارز مقاومت‌های فوری را پشت سر گذاشته است، که نشان‌دهنده یک حرکت صعودی قوی است.مقاومت‌های بعدی مهم در 45 هزار و 558 دلار، 46 هزار و 315 دلار و 47 هزاار و 276  دلار تنظیم شده‌اند. این سطوح به احتمال زیاد چالش‌هایی برای حرکت صعودی بیت‌کوین ایجاد می‌کنند و استقامت و احساسات سرمایه‌گذاران را مورد آزمایش قرار می‌دهند.

در مجموع، چشم‌انداز تکنیکال بیت کوین کاملاً صعودی است، به ویژه زمانی که بالای سطح 44 هزار دلار حفظ شود. توانایی بیت کوین برای عبور از سطوح مقاومت کلیدی، همراه با نشانگرهای فنی مثبت، به ادامه روند صعودی اشاره دارند.
برچسب ها: بیت کوین
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها