به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ - ۰۹:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۴۵۵۲۴۳

ربات جراح زن بیمار را کشت

ربات جراح زن بیمار را کشت
گروه علمی: یک ربات جراح در حین جراحی سرطان روده بزرگ یک زن بیمار باعث سوختن و پاره‌شدن روده کوچک و در نهایت مرگ او شده است.، این زن که «ساندرا سولتزر» نام دارد، سپتامبر 2021 در بیمارستان منطقه‌ای Baptist Health Boca Raton تحت یک عمل جراحی قرار گرفت. پزشکان برای عمل او از یک ربات جراحی موسوم به «داوینچی» (Da Vinci) استفاده کردند که به‌طور تصادفی سوراخی در روده کوچک او ایجاد کرد. طبق دادخواست شوهر این زن، بیمار نهایتاً در فوریه سال 2022 به دلیل جراحت روده کوچک درگذشت.

 شوهر او که «هاروی سولتزر» نام دارد، از شرکت سازنده دستگاه که Intuitive Surgical نام دارد، برای دریافت خسارت شکایت کرده است. این شرکت در گذشته نیز از سوی اداره داروی فدرال به‌دلیل صدمات وارده به بیماران در طول جراحی مورد بررسی قرار گرفته و در این دادخواست ادعا شده که آن‌ها را به‌طور سیستماتیک به سازمان غذا و دارو گزارش نکرده است.

او با شکایت خود ادعا کرده که Intuitive Surgical از مشکل الکتریکی ربات خود اطلاع داشته و همین امر باعث‌شده تا اندام‌های داخلی این زن سوزانده شوند. همچنین ادعا شده که Intuitive ربات‌های خود را به بیمارستان‌هایی می‌فروشد که هیچ تجربه‌ای در زمینه جراحی رباتیک ندارند و نحوه استفاده صحیح از این دستگاه به آن‌ها آموزش داده نشده است.

هرچند Intuitive برای ربات جراح خود یک دوره آموزشی ارائه می‌کند، اما NBC News با تحقیقاتی که سال 2018 انجام داده بود، نشان داد که جراحان از نظر قانونی اجباری برای شرکت در این آموزش‌ها ندارند. همچنین در این دادخواست ادعا شده که «ساندرا سولتزر» اطلاعی نداشته که استفاده از ربات‌های جراح در مقایسه با روش‌های سنتی عوارض بیشتری را به همراه دارد و او را مستعد سوختگی می‌کند.
مرجع : دیجیاتو
برچسب ها: ربات
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها