به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۱:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب : ۴۶۲۹۶۱

دفاعیه داور درکلاسیکر درباره صحنه جنجالی

دفاعیه داور درکلاسیکر درباره صحنه جنجالی
گروه ورزشی: دورتموند شب گذشته با ارائه یک بازی دیدنی در ورزشگاه آلیانز آرنا موفق شد با نتیجه 2-0 بایرن مونیخ را شکست دهد.
برتری دورتموند که بدون گل خورده به پایان رسید، مدیون یک حرکت استثنایی از سوی متس هوملس بود. این مدافع 35 ساله در اواخر نیمه اول دروازه تیمش را نجات داد.
پس از ارسال به فضای خالی محوطه جریمه در دقیقه 41، اریک دایر در محوطه شش قدم با ضربه سر قصد گلزنی داشت که هوملس با پای راست این ضربه را در آستانه ورود به دروازه مهار کرد و تیمش را نجات داد.
 
2005745
با وجود این واکنش استثنایی طرفداران بایرن اعتقاد داشتند که توپ پیش از دور شدن از هوملس به دست او برخوردی داشته و باید یک خطای پنالتی به سود تیم میزبان اعلام می‌شد.
در واقع هنگامی که توپ از پای هوملس فاصله می‌گیرد به دست چپ او برخوردی داشت اما هیچگونه تغییر جهت مسیری دیده نشد که تاثیری روی مقصد توپ داشته باشد.
پس از بازی هارم اوسمرز، داور بازی، تایید کرد چون برخورد توپ به دست هوملس عمدی نبوده او از اعلام ضربه پنالتی صرف نظر کرده است: "اگر سوال این است که آیا حداقل تماسی با دست وجود داشته یا خیر، من می‌گویم قطعاً عناصری وجود دارد که نشان می‌دهد پنالتی نبوده و نمی‌توانیم از قصدِ هوملس صحبت کنیم. ما قطعاً می‌توانیم آن را تأیید کنیم."
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها