به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۲۱:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۴۶۲۹۶۳
اخراج سریع و دو تصمیم مشکوک بوسکتس علیه بارسا

رافینیا از این صحنه زنده بیرون آمد!

رافینیا از این صحنه زنده بیرون آمد!
گروه ورزشی: بیست و چهار دقیقه ابتدایی دیدار بارسلونا و لاس پالماس با چندین تصمیم مهم و تاثیرگذار داوری همراه بود که کاملا بر روی جریان بازی می‌تواند اثرگذار باشد. تصمیماتی که البته یکی از آنها جای شک و شبهه بسیار زیادی از خود به جا گذاشت.
نخستین صحنه بازی در همان دقیقه پنجم دیدار شکل گرفت و شاگردان ژاوی حتی موفق به باز کردن دروازه لاس پالماس نیز شدند ولی این گل مردود اعلام شد. پاس لوپز به لواندوفسکی رسید و در شرایطی که این بازیکن قصد داشت توپ را به رافینیا بسپارد، اما پاس او توسط مدافعان بلوکه شد و مجددا به مهاجم لهستانی رسید که لوا توانست با یک ضربه مطمئن قفل دروازه را باز کند اما سوت متئو بوسکتس فرر، داور بازی، خیلی زود ترمز شادی لوا را کشید چرا که او در شرایط آفساید قرار داشت.
2005630
اما گل دوم بسیار مشکوک‌تر از مورد نخست بود. در دقیقه هجدهم بازی، پاس در عمق سرجی روبرتو به لواندوفسکی رسید و او در موقعیت تک به تک با گلر حریف قرار گرفت ولی مدافع لاس پالماس از راه رسید و روی توپ اثر گذاشت که رافینیا از موقعیت پیش آمده نهایت بهره را برد و به راحتی دروازه را باز کرد اما در نهایت تعجب، کمک داور باز هم آفساید مهاجم برزیلی را اعلام کرد تا این گل نیز مردود اعلام شود.
این آفساید در شرایطی اعلام شد که پاس ارسالی سرجی روبرتو به لواندوفسکی رسید و رافینیا که در لحظه ارسال توپ چندین متر در آفساید بود، هیچ تاثیری روی توپ نگذاشت. در ادامه نیز کاملا مشخص بود که مدافع حریف به توپ ضربه می‌زند و آن را به رافینیا پاس می‌دهد. پس از آنکه مدافع لاس پالماس به اشتباه توپ را مقابل پای رافینیا انداخت، مهاجم برزیلی دروازه را باز کرد ولی حتی بازبینی صحنه نیز کمکی به این موضوع نکرده و انتظار هواداران بارسا برای بازبینی صحنه و دمیده شدن سوت داور به نشانه تایید این گل بی‌ثمر بود چرا که در نهایت این گل مورد پذیرش قرار نگرفت.
2005635
و بالاخره سومین تصمیم تاثیرگذار بازی در دقیقه ۲۴ رخ داد. جایی که متئو بوسکتس، کارت قرمز مستقیم خود را از جیب خارج کرد و سنگربان لاس پالماس را اخراج کرد. پس از آنکه سرجی روبرتو توپ را در میانه میدان صاحب شد، آن را برای رافینیا ارسال کرد تا این مهاجم برزیلی با فراری تند و تیز از قلب خط دفاعی لاس پالماس، در موقعیت تک به تک با آلوارو وایِس قرار بگیرد. او موفق شد با ضربه‌ای که به توپ وارد کرده بود، از گلر میهمان عبور کند ولی روی تکل بی پروا و خشن این دروازه‌بان، سرنگون شد.
2005629
رافینیا توانسته بود با تاثیری که روی توپ گذاشته بود، آن را از وایِس عبور دهد و طبیعتاً کار سختی برای باز کردن دروازه خالی لاس پالماس نداشت اما این بی احتیاطی و تکل خشن گلر، سبب شد رافینیا روی هوا کله معلق زده و واژگون شود. برخوردی که منجر به متوقف شدن او شد و داور مسابقه نیز بلافاصله و بی درنگ، کارت قرمز مستقیم را از جیب خارج کرد تا این دروازه‌بان ۲۶ ساله اسپانیایی را اخراج کند.
وایِس که تصمیم داور را کاملا پذیرفته بود، باز هم با چشمانی امیدوار درون زمین مسابقه منتظر ایستاده بود تا بلکه کمک داور ویدیویی به کمک او بیاید و معجزه‌ای رخ دهد تا این تصمیم تغییر پیدا کرده و او در زمین مسابقه باقی بماند. اما این اتفاق رخ نداد تا اینکه او از زمین مسابقه بیرون رفت و تاوان این اخراج، تعویض اجباری منیر الحدادی با آرون بود و این گلر اسپانیایی جانشین هم‌وطنش شد.
نکته جالب این است که گارسیا پیمینتا سرمربی لاس پالماس نیز به کمک دستگاه تعبیه شده کنار نیمکت، نظاره‌گر صحنه برخورد شاگردش با رافینیا بود و با چهره‌ای گرفته و اخم‌های در هم رفته، این صحنه را آنالیز کرد و او نیز کاملاً پذیرفته بود که دروازه‌بان تیمش با تکلی خشن و حتی وحشیانه، استحقاق کارت قرمز را داشته است.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها