به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : ۴۶۲۹۸۵

خشم رئیس پورتو: نتایج را با VAR جعل می‌کنید!

خشم رئیس پورتو: نتایج را با VAR جعل می‌کنید!
گروه ورزشی: بازی هفته بیست و هفتم لیگ پرتغال بین تیم‌های استوریل و پورتو با حواشی زیادی دنبال شد. در این بازی که پورتو با نتیجه 1-0 شکست خورد، 3 بازیکن آن‌ها از زمین اخراج شدند.
به همین دلیل سرخیو کونسیسائو به دلیل عصبانیت زیاد تصمیم گرفت در نشست خبری شرکت نکند و به جای او خورخه پینتو داکاستا، رئیس باشگاه پورتو، در سالن کنفرانس مطبوعاتی مقابل خبرنگاران قرار گرفت.
رئیس باشگاه پورتو در ابتدا گفت: "آنچه در این بازی اتفاق افتاد واقعاً نتیجه اتفاقات سالیان متمادی است. باشگاه پورتو از زمان بازی بوآویشتا که در آن یک پنالتی آشکار را آقای مانوئل اولیویرا نگرفت و VAR هم آن را نشان نداد، دلایلی برای شکایت داشت. در بازی مقابل ریو آوه، داور یک پنالتی اعلام کرد و VAR به دلیل اینکه تصاویر درست را نشان نداد، مردود اعلام شد. در بازی با آروکا یک پنالتی آشکار علیه گالنو که داور اعلام نکرد و VAR ساکت ماند، از دست رفت. واقعیت این است که "آقای تیاگو مارتینز، سال گذشته در بازی مقابل ژیل ویسنته، باعث شد ما قهرمانی را از دست بدهیم."
او با اشاره به این داور گفت :"او به این معروف است که بهترین داور VAR است، اما اینطور نیست. آقای تیاگو مارتینز، به جای اینکه نگران رقابت‌های انتخاباتی باشد، همانطور که علیه پورتو، برای آقای خوزه فونتلاس انجام داد، باید نگران داوری باشد، در مورد صحت تماس‌هایش از اتاق VAR با داوران و نه جعل نتایج مانند امروز!"
او درباره غیبت کونسیسائو در نشست خبری گفت: "مربی ما به اینجا نمی‌آید چون با وضعیت خشمگینی که در حال حاضر در رختکن وجود دارد، ما درک می‌کنیم که او در موقعیت مناسبی نبود و عاقلانه نبود که به نشست خبری بیاید. آنچه در این بازی اتفاق افتاد، در واقع نتیجه اتفاقاتی است که برای سال‌ها اتفاق افتاده است. VAR به این امید اختراع شد که کمک کند. در همین بازی، یک پنالتی آشکار برای ما اعلام نشد، چون بازیکن استوریل با آرنج به فرانسیسکو کونسیسائو ضربه زد اما VAR آن را خطا اعلام نکرد. اگر این یک پنالتی نیست، پس همان خطایی که برای آنخل دی‌ماریا پنالتی گرفته بودند هم درست نبود. مهم است که در نظر داشته باشید VAR نمی‌تواند جهت ایجاد شغل برای داورانی که تنزل رتبه داشتند و همینطور بازنشسته بدون کیفیت هستند، استفاده شود."
سپس پینتو داکاستا به آنتونیو نوبره، داور بازی، اشاره کرد. این داور اخیرا به دنبال عملکرد ضعیف در بازی دوستانه اسپانیا و برزیل مورد توجه بود و به عقیده رئیس پورتو او در موقعیتی نبود که برای این بازی انتخاب شود: "چیزی که می‌توان نتیجه گرفت این است که پورتو به طرز شرم آوری، به‌خصوص توسط VAR، ضرر کرده است. بعد از وجهه بدی که داور پرتغالی در سطح بین‌المللی در مادرید به جای گذاشت، در‌ پاسخ بعد از آن شرمساری در برنابئو، این داور امروز در شرایطی نبود که سوت بزند. امیدوارم آقای فونتلاس، حتی آقای تیاگو مارتینز، ببینند آیا واقعا درست کار می‌کنند. اگر ندارند، بهتر است برای شخص دیگری جا باز کنند. با تشکر از همه شما."
 
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها