به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۴۶۳۰۱۲

سلاطین کامبک: این تیم شکست را فراموش کرده است

سلاطین کامبک: این تیم شکست را فراموش کرده است
گروه ورزشی: تنها تیم شکست‌ناپذیر این فصل فوتبال اروپا یکی از بهترین تیم‌های شگفتی‌ساز‌ چندین سال اخیر است: بایر لورکوزن ورژن ژابی آلونسو.
مربی اسپانیایی از همان لحظه ورودش به بایر لورکوزن شور و جو جدید و بی‌سابقه‌ای را وارد باشگاه کرد. آنها این فصل را به‌طور شگفت‌انگیزی آغاز کرده و در این راه لحظات ماندگار و عجیب و غریبی را خلق کرده‌اند.
یکی از قابل توجه‌‌ترین ویژگی‌های آنها، جنگیدن تا لحظه آخر و تغییر نتیجه در ثانیه‌های پایانی است.
بایرن مونیخ ۲-۲ لورکوزن
اولین بار در این فصل این ویژگی را مقابل بایرن مونیخ دیدیم. آنها در هفته چهارم و در ورزشگاه آلیانز آرنا مهمان تیم توماس توخل بودند. لورکوزن در این بازی گل زودهنگام کین را با گل گریمالدو پاسخ داد اما در دقیقه ۸۶ لئون گورتزکا بازی را ۲-۱ کرد. در آن زمان هیچکس با جنگندگی پسران آلونسو آشنا نبود و همه فکر می‌کردند بایرن ۳ امتیاز خانگی را به دست می‌آورد اما پنالتی دقیقه ۴+۹۰ و گل پالاسیوس همه چیز را تغییر داد.
2005813
قره‌باغ ۰-۱ لورکوزن
شاید کسی فکرش را نمی‌کرد که لورکوزن بارها و بارها این کار را در آلمان و اروپا تکرار کند. این بار نوبت قره‌باغ بود. در هفته چهارم دور گروهی لیگ اروپا ویکتور بونیفیس در دقیقه ۴+۹۰ گل برتری لورکوزن را به ثمر رساند و آنها را به پیروزی ۱-۰ رساند.
2005815
لایپزیش ۲-۳ لورکوزن
بایرلورکوزن معجزه بعدی را مقابل یکی دیگر از قدرت‌های بوندسلیگا رقم زد. برابر لایپزیش و در هفته هجدهم. در این بازی هم لایپزیش مانند بایرن مونیخ در دقایق ابتدایی دروازه لورکوزن را باز کرد اما ناتان تلا بازی را مساوی کرد. لایپزیش سرسخت‌تر از این حرف‌ها بود و یک بار دیگر با گل اوپندا به برتری رسید. با این حال اما تیم مقابل لورکوزن نام داشت. آنها دقیقه ۶۳ بازی را مساوی کردند و سپس در دقیقه ۱+۹۰ پیرو هینکاپی تیر خلاص را زد و برد ۳-۲ را به ارمغان آورد.
2005814
لورکوزن ۳-۲ اشتوتگارت
در ادامه راه شاگردان ژابی آلونسو در جام حذفی هم نشان دادند که قصد شکست خوردن ندارند. در حالی‌که اشتوتگارت تا دقیقه ۶۵ با نتیجه ۲-۱ جلو بود اما امین عدلی بازی را مساوی کرد و سپس جاناتان تاه در نودمین دقیقه گل صعود لورکوزن به دور بعد را به ثمر رساند.
2005809
قره‌باغ ۲-۲ لورکوزن
در ادامه فصل گذر قره‌باغ باز هم به لورکوزن افتاد. مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا و دو بازی رفت و برگشت. نکته جالب این است که لورکوزن در هر دو بازی همان بلایی را بر سر قره‌باغ آورد که در بازی‌شان در دور گروهی آورده بود. ابتدا در بازی رفت و در حالی‌که قره‌باغ در خانه‌اش ۲-۰ جلو بود، لورکوزن موفق شد در دقایق ۷۰ و ۲+۹۰ توسط فلورین ویرتز و پاتریک شیک به دو گل برسد و با یک تساوی ارزشمند به استقبال بازی برگشت برود.
2005810
لورکوزن ۳-۲ قره‌باغ
در بای‌آرنا هم اتفاق تقریباً مشابهی رخ داد. قره‌باغ ابتدا ۲-۰ جلو افتاد و این بار فریمپونگ و شیک در دقایق ۷۲ و ۳+۹۰ بازی را مساوی کردند. البته این بار با یک تفاوت. تیم آلونسو حتی نمی‌خواهد بازی‌اش به وقت‌های اضافه برود؛ در دقیقه ۸+۹۰ شیک، قاتل قره‌باغ، یک بار دیگر توپ را به تور دروازه این تیم چسباند و لورکوزن با برد ۳-۲ به مرحله یک‌چهارم رسید.
2005811
لورکوزن ۲-۱ هوفنهایم
شب گذشته لورکوزن دوباره عادتش را تکرار کرد. در شرایطی که هوفنهایم تا لحظات پایانی با یک گل جلو بود و همه تصور می‌کردند اولین شکست ژابی آلونسو در بای‌آرنا رقم می‌خورد، اما در دقیقه ۸۸ رابرت آندریش گل تساوی را زد و سپس باز هم پاتریک شیک موفق به گلزنی در دقایق پایانی شد. این بار او در دقیقه ۱+۹۰ دروازه حریف را باز کرد و یک سه امتیاز ارزشمند به دست آورد. ارزش این امتیازات پس از شکست بایرن مونیخ مقابل دورتموند بیشتر هم شد و توماس توخل با تبریک قهرمانی به لورکوزن نشان داد که سرنوشت بوندسلیگا مشخص شده است.
2005812
تا پایان فصل راه زیادی باقی مانده است اما تیم خارق‌العاده آلونسو نشان داده که یکی از جذاب‌ترین تیم‌های چند سال اخیر است. همین اتحاد و اشتیاق آنها یکی از تاریخی‌ترین اتفاقات فوتبال اروپا در چند سال اخیر را رقم زده است و خبر خوب این است که ماجراجویی آلونسو و پسرانش حداقل یک فصل دیگر هم ادامه دارد.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها