به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۴۶۳۰۸۱

وضعیت  جدید ارتش آلمان 

وضعیت  جدید ارتش آلمان 
گروه بین الملل: شمار نیروهای استخدام شده در ارتش آلمان در سال ۲۰۲۳ تقریباً بدون تغییر باقی ماند. با این حال، نسبت جوانان ۱۷ ساله افزایش یافته و این برخلاف تلاش‌های دولت است. شمار سربازان زن ۱۵درصد کل ۱۸۸۰۰ استخدامی سال گذشته بوده است.
بوندس‌ور یا ارتش آلمان سال گذشته حدود ۱۸۸۰۰ سرباز جدید استخدام کرد. نسبت زیر ۱۸ ساله‌ها در میان سربازان استخدام شده بار دیگر افزایش یافته است. در سال ۱۹۹۶ سربازان در زمان استخدام خود تنها ۱۷ سال سن داشتند.
این شمار سربازان زیر ۱۸ سال معادل ۱۰.۶درصد کل استخدامی‌ها در سال گذشته و سال پیش از آن ۹.۴درصد بوده است. وزارت دفاع آلمان گزارش این آمار را بر اساس یک درخواست ارائه کرده است.
سوسیال دمکرات‌ها، سبزها و لیبرال‌ها در قرارداد ائتلاف دولت توافق کرده بودند که آموزش و خدمت نظام وظیفه سربازان مسلح باید شامل سربازان بزرگسال شود. اکنون وزارت دفاع گفته است که متقاضیان ۱۷ ساله تنها در صورت قبولی در آزمون جامع توان جسمانی و روانی استخدام خواهند شد.
در این گزارش آمده است که آموزش نظامی همچنین مقررات حفاظتی گسترده‌ای را برای افراد زیر سن قانونی در نظر گرفته است: «به طور مشخص، این به معنای عدم شرکت در خدمات نگهبانی یا مأموریت‌های خارجی و استفاده از سلاح فقط برای اهداف آموزشی است.»
در مجموع دقیقاً ۱۵۹۳۵ مرد و ۲۸۶۷ زن در سال گذشته وارد خدمت در ارتش آلمان شدند که این برابر با استخدام ۱۸۸۰۲ نفر بوده است. این میزان کمی بیشتر از سال پیش است: در سال ۲۰۲۲، سال حمله روسیه به اوکراین، شمار نیروهای جدید با حدود ۱۲درصد افزایش به ۱۸۷۷۵ نفر رسید. با این حال، سطح قبل از کرونا به دست نیامد.
در سال ۲۰۱۹ تعداد ۲۰۱۷۰ سرباز خدمت خود را آغاز کردند. نسبت زنان پس از افزایش به ۱۷درصدی سال گذشته، اکنون به ۱۵درصد کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۹ نیز نسبت زنان ۱۵درصد بود.
کارستن برویر، بازرس کل ارتش آلمان، اخیراً با به جریان انداختن خدمت اجباری عمومی هم‌فکری نشان داد. برویر به روزنامه‌های گروه رسانه‌ای "فونکه" گفت که از نظر او، این بحث "مطلقاً درستی" است.
برویر افزود: «علاوه بر بیمارستان‌ها، مؤسسات اجتماعی، آتش‌نشانی‌ها و سازمان‌های امداد فنی، بوندس‌ور مکانی خواهد بود که می‌توان خدمت وظیفه خود را انجام داد.» او تصریح کرد که آموزش نظامی پایه "نیم سال یا حتی کمتر" طول خواهد کشید.
 
برچسب ها: آلمان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها