به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۴۶۳۱۱۶

فضانوردان چگونه موهایشان را در فضا می شویند؟

فضانوردان چگونه موهایشان را در فضا می شویند؟
گروه فیلم:وانگ یاپینگ (Wang Yaping) فضانورد چینی که اولین زن فضانورد این کشور است که موفق به راهپیمایی فضایی شد، در ویدیوی جدیدی که توسط آژانس فضایی چین به اشتراک گذاشته شد، نحوه شست و شوی موهایش در مدار ایستگاه فضایی را نشان داد.

یاپینگ ماه گذشته در اولین حضور عمومی خود پس از بازگشت از فضا در ۱۶ آوریل، به مناسبت روز ملی فضا در پیامی ویدیویی از فضا به نسل جوان گفت: «عشق و اشتیاقتان برای کاوش در هستی را رها کنید.»
 
این زن ۴۲ ساله که در حال حاضر به همراه دو فضانورد دیگر در ماموریت فضایی شنژو-۱۳ (Shenzhou 13) حضور دارد، با مجموع ۱۹۷ روز اقامت در فضا رکورد طولانی ترین اقامت در فضا توسط یک فضانورد چینی را به نام خود ثبت کرده است. او همچنین توانست یک راهپیمایی ۶.۵ ساعته در فضا را با موفقیت به پایان برساند و در کشورش تاریخ ساز شود.
 
یاپینگ که بین همکارانش به شخصیت مصمم و بااراده‌اش معروف است، بعد از لیو یانگ که در سال ۲۰۱۲ به فضا رفت، در اکتبر سال ۲۰۲۱ با انتخاب به عنوان یکی از سه خدمه ماموریت شنژو ۱۳ برای رفتن به ایستگاه فضایی تیانگونگ به دومین زن فضانورد چینی تبدیل شد که پا به فضا گذاشته است.
 
وانگ یاپینگ پیش از این و طی ماموریت شش ماهه‌اش به فضا تصاویر زیبا و باشکوهی از زمین ثبت کرد. دریاچه چینگ های، بزرگ‌ ترین دریاچه چین و همچنین نواحی کوهستانی زمین ازجمله تصاویری است که وانگ به اشتراک گذاشت.

تصور این زن فضانورد چینی که در یک قطره آب شناور در آزمایشگاه فضایی تیانگونگ-۱ منعکس شده بود، توجه بسیاری از رسانه های جهان را به خود جلب کرد.

وانگ یاپینگ که برای رسیدن به این جایگاه تمرینات سختی را هم‌پای مردان فضانورد کشورش پشت سر گذاشته پیش از این در مصاحبه‌ای گفت: «ما همیشه می‌خواهیم مراقب دخترها باشیم. اما به نظر می‌رسد آنها نیاز به هیچ کمکی ندارند.»

یاپینگ که در سال ۱۹۸۰ در خانواده‌ای روستایی در استان شاندونگ چین به دنیا آمده، پیش از این خلبان ارتش چین بوده است و یک دختر شش ساله دارد. آخرین حضور یاپینگ در فضا پیش از حضور در ماموریت شنژو ۱۰ به هشت سال قبل و پیش از تولد دخترش برمی‌گردد.
....
مرجع : روزیاتو
برچسب ها: فضانوردان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها