به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۴۶۳۱۴۲
لیورپول شانس اول شد

سقوط منچسترسیتی: چه تیمی قهرمان می‌شود!

سقوط منچسترسیتی: چه تیمی قهرمان می‌شود!
گروه ورزشی: با استفاده از پیش‌بینی‌های ابرکامپیوتر "Opta"، می‌توانیم به شانس هر تیمی برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر در پایان فصل نگاه کنیم. همانطور که فصل ادامه دارد، شانس هر یک از پیشتازان ممکن است هفته به هفته عوض شود. درست است، برای اولین بار در این فصل، منچسترسیتی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر نیست.
لیورپول برنده بزرگ بازی‌های روز یکشنبه لیگ برتر بود. پس از پیروزی قرمزها برابر برایتون، تساوی بدون گل در اتحاد به این معنی بود که لیورپول از سیتی به عنوان گزینه اول ابر رایانه برای عنوان قهرمانی پیشی گرفت.
2005853
در آخرین شبیه سازی این ابر رایانه،  لیورپول با 47.7 درصد شانس اول قهرمانی محسوب می‌شود. پس از دور قبلی مسابقات در ابتدای ماه مارس، شانس قهرمانی لیورپول 35.3 درصد ارزیابی شده بود، یعنی حالا 12.4 درصد افزایش یافت.
تیم یورگن کلوپ باید در این فصل به بازگشت از شکست و برگرداندن ورق بازی‌ها عادت کرده است، آنها وقتی پس از 90 ثانیه 1-0 برابر برایتون عقب افتادند، نترسیدند چرا که همیشه این اطمینان وجود دارد که قادر به عوض کردن شرایط بازی خواهند بود. در نهایت نیز لیورپول با زدن دو گل، بازی باخته را با برد عوض کرد.
2006078
در اتحاد ولی سیتی نتوانست راهی برای عبور از آرسنال پیدا کند. در نتیجه شانس قهرمانی تیم تحت هدایت پپ از 45.9 درصد به 33.5 درصد کاهش یافت.  دومین تساوی متوالی و سومین در 6 بازی اخیر لیگ برتر.
شانس آنها 12.4 درصد کاهش یافته یعنی دقیقا همان مقدار که شانس لیورپول افزایش پیدا کرده است. این کمترین شانس قهرمانی منچسترسیتی در تمام فصل است.
2005901
در همین حال، شانس آرسنال روی 18.8 درصد ثابت باقی ماند. تساوی دیشب البته باعث شد آرسنال موقعیت خود را در صدر لیگ از دست بدهد و به رتبه دوم سقوط کند.
با ۹ بازی مانده به پایان، هنوز زمان و پیچ و خم‌های بیشتری وجود خواهد داشت و شانس هر کدام از این سه تیم مثلث قهرمانی می‌تواند دستخوش تغییر شود.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها