به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۴۶۳۱۶۸

جنگ علنی هواداران سرخابی برای حذف یکدیگر از آسیا

جنگ علنی هواداران سرخابی برای حذف یکدیگر از آسیا
گروه ورزشی: در سال‌های اخیر ای‌اف‌سی در رابطه با مجوز حرفه‌ای و حضور باشگاه‌های آسیایی در لیگ قهرمانان سخت‌گیری‌های زیادی انجام داده که حاصل آن حذف استقلال و پرسپولیس در دوره‌هایی از این مسابقات بوده است. این موضوع باعث شده مجوز حرفه‌ای دو تیم سرخابی، سوژه هواداران این دو تیم شود و هواداران هر تیم، رقیب را متهم به تقلب در مراحل «دریافت مجوز حضور در آسیا» کنند.
 
جنگ علنی هواداران سرخابی برای حذف یکدیگر از آسیا
 
هواداران استقلال از دیروز مدعی هستند که باشگاه پرسپولیس بر خلاف پارسال موضوع بدهی مالیاتی خود را تعیین تکلیف نکرده و طبق قوانین ای‌اف‌سی نباید مجوز حرفه‌ای این تیم صادر شود. طبق قانون تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا یا باید بدهی مالیاتی نداشته باشند و یا اینکه با اداره مالیات درباره نحوه پرداخت بدهی خود توافق کنند ولی امسال خبری درباره پرداخت مالیات یا توافق با وزارت اقتصاد از طرف سرخ‌پوشان منتشر نشده و همین موضوع باعث شایعه تخلف پرسپولیسی‌ها شده است.
 
جنگ علنی هواداران سرخابی برای حذف یکدیگر از آسیا
از طرف دیگر هواداران پرسپولیس مدعی هستند که استقلال در فرصت قانونی طلب بازیکنانی چون محمد دانشگر و امیرحسین حسین‌زاده را پرداخت نکرده و باید همانند دو سال گذشته مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت نکند. البته استقلالی‌ها مدعی هستند که احکام این دو بازیکن قطعی نیست و هنوز پرونده در کمیته استیناف جریان دارد ولی عدم اطلاع رسانی باشگاه استقلال در این مورد باعث دامن زدن به شایعات شده است.
متاسفانه سوءمدیریت در فوتبال ایران و دو باشگاه سرخابی وضعیت را به جایی رسانده است که هواداران تیم‌های ایرانی به جای کری خوانی درباره قهرمانی در آسیا درگیر این باشند که کدام باشگاه صلاحیت حضور در مسابقات قاره‌ای را دارد. حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا سرخابی‌ها امسال مجوز حضور در آسیا را می‌گیرند یا اینکه شاهد حذف هر دو تیم یا یکی از آنها از مسابقات قاره کهن خواهیم بود.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها