به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب : ۴۶۳۱۷۲

آلمان مصرف تفریحی حشیش را قانونی کرد

آلمان مصرف تفریحی حشیش را قانونی کرد
گروه جامعه: پس از دو کشور کوچک اروپایی، آلمان بزرگترین کشور اتحادیه اروپایی شد که استفاده تفریحی حشیش را قانونی کرد.
صدها نفر در نیمه‌شب یکشنبه که زمان آغاز اجرای قانون جدید جرم‌زدایی از استفاده شخصی حشیش در آلمان بود، این لحظه را جشن گرفتند.
بر اساس گزارش‌ها، چندین شهروند آلمانی مقابل دروازه براندنبورگ در مرکز برلین تجمع کردند و اولین حشیش قانونی خود را مصرف کردند.
از روز دوشنبه اول آوریل (۱۳ فروردین)، بزرگسالان در آلمان اجازه دارند تا ۲۵ گرم حشیش همراه خود داشته باشند و حداکثر سه گیاه شاهدانه در خانه پرورش دهند.
تصویب این قانون به دنبال یک بحث جنجالی در مورد مزایا و معایب دسترسی آسان‌تر به این ماده صورت گرفت.
پیش از آلمان، مالت در سال ۲۰۲۱ و لوکزامبورگ در سال ۲۰۲۳ در این مسیر قدم گذاشته بودند.
در هلند نیز در حالی که استفاده شخصی حشیش قانوناً مجاز اعلام نشده اما حکومت رواداری زیادی در مورد مصرف آن در کافه‌های مخصوص در پیش گرفته است.
با وجود قانونی شدن مصرف حشیش در آلمان، مصرف‌کنندگان باید سه ماه دیگر صبر کنند تا بتوانند به‌طور قانونی این ماده را از مراکز رسمی خریداری کنند.
به همین دلیل، از این رو در این میان گئورگ وورث، نماینده فدراسیون شاهدانه آلمان هشدار داد که علیرغم قانونی شدن، «مصرف‌کننده نباید در صورت کنترل در خیابان به پلیس بگوید حشیش خود را از کجا خریده است.»
او افزود: «از اول آوریل، اصولاً فقط می‌توانید مواد مخدر را به صورت غیرقانونی تهیه کنید.»
به گفته دولت، قانون جدید که شدیداً مورد حمایت طرفداران محیط زیست و لیبرال‌های آلمان است، مبارزه با قاچاق را مؤثرتر می‌کند.
وزیر بهداشت آلمان گفت که سیاست ممنوعیت شکست خورده و کشورهایی مانند کانادا که قانونی‌سازی مصرف حشیش را در پیش گرفته‌اند، توانسته‌اند بازار سیاه را کاهش دهند.
با این حال، همچنان نگرانی‌هایی درباره اجرای این قانون در آلمان وجود دارد.
بسیاری از انجمن‌های پزشکی از افزایش مصرف به ویژه در میان جوانان بیم دارند و متخصصان گفته‌اند که مصرف حشیش خطر ابتلا به اختلالات روان‌پریشی را افزایش می‌دهد.
همچنین به گفته آنان، مصرف حشیش تا سن ۲۵ سالگی خطرات بیشتری برای مغز دارد که هنوز در حال شکل‌گیری است.
برچسب ها: آلمان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها