به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۱:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب : ۴۶۳۳۶۲
در مستند نتفلیکس فاش شد؛

تمسخر بازیکنان، تحقیر کانسلو: پپ چطور سه‌گانه گرفت

تمسخر بازیکنان، تحقیر کانسلو: پپ چطور سه‌گانه گرفت
گروه ورزشی: فصل 24-2023 برای منچستر سیتی تاریخی بود و لیاقتش کمتر از یک مستند نبود. با اکران «با هم: برندگان سه گانه» ساخته نتفلیکس، چندین اتفاق جالب در رختکن سیتی آشکار شد. حذف مقابل ساوتهمپتون در جام اتحادیه، عصبانیت پپ گواردیولا از ژوائو کانسلو قبل از رفتن ستاره پرتغالی به بایرن مونیخ یا پیش نمایش فینال لیگ قهرمانان اروپا. داستانی پر از تجربه و حکایت که با قهرمانی سیتی در لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی به پایان رسید.
2006361
اگرچه اسکای‌بلوزها پس از قهرمانی در سوپرجام اروپا و جام باشگاه‌های جهان در نهایت موفق به کسب پنج عنوان شدند، اما یکی از عناوینی که سال گذشته از آنها دور شد، جام اتحادیه بود. ساوتهمپتون، تیمی که در نهایت به لیگ پایین تر سقوط کرد باعث حذف سیتی شد. این تیم بین سال 2023 تا 2024 جلاد منچسترسیتی بود.
حذف از جام اتحادیه در مرحله یک چهارم نهایی ناامیدکننده بود و سرمربی کاتالان اینگونه به بازیکنانش گفت: «راستش، آیا کاری که امروز انجام دادیم برای شما عادی به نظر می رسد؟ برای این باشگاه؟ برای بچه هایی که سفر می کنند و پولی برای گرم کردن خانه ندارند.آنها دنبال ما می آیند و ما اینگونه عمل کنیم؟ آیا به نظر شما طبیعی است؟ اوه، تیم من اینطور نیست. ما مشکلاتی خواهیم داشت. این باخت را قبول ندارم».
2006367
سیتیزن ها در نیمه اول بازی دو گل دریافت کردند اما نتوانستند نتیجه را برگردانند. شاگردان پپ گواردیولا در استادیوم سنت مری 2-0 باختند و اولین عنوان فصل در ابتدای سال ناپدید شد.
پپ با عصبانیت می گفت: «می‌خواهید بازی کنید؟ آیا شما توپ را می خواهید؟ آیا می خواهید حرکت کنید؟ می‌خواهید بجنگید؟ آیا می خواهید با یکدیگر بجنگید؟ بهتر کار کنید و متواضع باشید. جاه طلب باشید وگرنه بچه های آکادمی آماده اند. کمتر از دو روز و نیم دیگر به اولدترافورد می رویم. آنها 10 سال صبر کردند تا ما را بکشند، 10 سال.» باز هم سرمربی اسپانیایی حمله کرد.
2006364
در حالی که دربی منچستر نزدیک بود، تیمی که در نهایت قهرمان جام اتحادیه شد، پپ گواردیولا می خواست غرور یک تیم آسیب دیده را از بین ببرد: «حالا آنها چیزی دارند که امروز به من نشان دادید که ما نداریم، عطش پیروزی. آنها از گرسنگی می میرند و ما نه. امروز به من، جوان و پیر باید به همه نشان دهید که گرسنه اید و باید جبران کنید.»
پپ روی هر کلمه تاکید می کرد و اصرار داشت تیمش باید عطش بیشتری در میدان نشان دهد: «شما. نه، تو گرسنه ای.»
2006366
برای لیگ قهرمانان، از این عبرت بگیرید
منچسترسیتی ماه‌ها قبل از شکست برابر ساوتهپتون، توانست بازی‌ای را برگرداند که پس از اخراج ژائو کانسلو، به ضررش پیش رفته بود. مدافع کناری پرتغالی که فصل قبل یکی از ارکان تیم سیتی در نیم فصل اول بود، در نهایت به دلیل اختلافات مختلف با پپ گواردیولا، ورزشگاه اتحاد را ترک کرد و به جمع بایرن مونیخ پیوست. 
2006365
کارت قرمز مستقیمی که او مقابل فولام دید، برای او با یک توبیخ مهم از طرف مربی همراه شد: «برای لیگ قهرمانان، از این موضوع درس بگیرید. ما نمی توانیم همان اشتباهات را مرتکب شویم، غیرممکن است. غیر ممکن.»
سیتی به لطف گل پنالتی ارلینگ هالند در دقیقه 95 با نتیجه 2-1 پیروز شد و پپ گواردیولا بعد از بازی نتوانست خوشحالی خود را پنهان کند: «بچه ها چند سال است که با هم هستیم؟ این ورزشگاه امروز برای ما پر از احساسات و شور و حال بود. من شما را خیلی دوست دارم، اما بچه ها، این شادی صرفا برای خود پیروزی نیست، می دانید؟ این به خاطر به خاطر نحوه بازی ما از 70 دقیقه و 10 در مقابل 11 است. ممکن است یکی از شادترین روزهایی باشد که من در اینجا داشته ام، زیرا دلیل حضور ما در اینجا، رسیدن به همین احساس است.»
2006363
اما پپ گواردیولا نه تنها بر سر بازیکنانش فریاد می زند، بلکه از آنها برای الگوبرداری نیز استفاده می کند. ریکو لوئیس بازیکن جوانان که سال گذشته تنها در 18 سالگی وارد تیم اصلی شد، یکی از قهرمانان بازگشت سیتی مقابل تاتنهام در اواسط ژانویه بود.
تصاویر مستند پس از شکست 0-2 در بین دو نیمه، صحبت های پپ گواردیولا را در رختکن نشان می دهد: «در درون شما، از همه شما، چیزی وجود دارد که ما آن را از دست داده ایم. ما چیزی را در داخل گم کرده ایم. اشتیاق شما کجاست؟ انرژی شما کجاست؟ آن انرژی که می گوید، دوستان، من می خواهم زنده بمانم. شما نشان دادید که نمی خواهید در لیگ برتر قهرمان شوید.» 
پپ سپس با با اشاره به بازیکنان جوان درون رختکن گفت: «اینجا پسر 18 ساله ای داریم که اشتیاق و انرژی بیشتری برای این کار دارد.» منچسترسیتی در نهایت با نتیجه 4-2 پیروز شد.
2006368
این نه اولین و نه آخرین باری بود که سرمربی کاتالان از تمایل خود برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر حرف زد.
در ابتدای فصل هنگامی که تحقیقات لیگ برتر و 115 اتهام علیه سیتی فاش شد، پپ گواردیولا رو به شاگردانش گفت: «هر چیزی که ما برده ایم، همیشه در میدان بوده است. من عاشق مبارزه هستم. بدون قید و شرط از من حمایت کنید من این لیگ برتر را بیشتر از همیشه می خواهم. من عاشق باشگاه هستم. من همه شما را دوست دارم.»
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها