به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب : ۴۶۳۵۹۲
نباید تمرکز و آرامش تیم برهم بخورد؛

اطلاعیه مهم پرسپولیس در مورد تمدید با بازیکنان

اطلاعیه مهم پرسپولیس در مورد تمدید با بازیکنان
گروه ورزشی: یکی از موضوعاتی که باعث نگرانی هواداران پرسپولیس شده، پایان قرارداد تعداد زیادی از ستاره‌های این تیم در پایان فصل است.
این ماجرا درحالی‌که هنوز هفته‌های سرنوشت‌ساز زیادی تا پایان فصل باقی مانده در حالی داغ شد که مهدی ترابی پس از درخشش مقابل پیکان اعلام کرد درخواستی از سوی باشگاه مبنی بر تمدید قرار داد نیامده و شاید فصل آخرش در پرسپولیس را سپری کند.
این موضوع درحالی‌که هنوز تکلیف واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس مشخص نشده باعث واکنش مدیران سرخ‌ها شد. حالا باشگاه پرسپولیس اطلاعیه‌ای در این خصوص منتشر کرده است.
پرسپولیس نوشت: "تمدید قرارداد با بازیکنان برگزیده و مورد توجه که قرارداد آن‌ها رو به پایان است، همواره از اهم اقداماتی است که باشگاه‌های ورزشی به دنبال آن هستند و هواداران باشگاه‌ها نیز دغدغه آن را دارند.
باشگاه پرسپولیس از این قاعده مستثنی نیست و قطعا این موارد بر ما پوشیده نیست ولی این که چه ماجرایی در کار است تا یک مطالبه منطقی، درست در آستانه شروع مجدد مسابقات و رقابت تنگاتنگی که با دیگر رقبا برای دفاع از عنوان قهرمانی داریم به هجمه و چالش علیه پرسپولیس و بازیکنان آن بدل شود، جای تامل و اندیشه دارد و از هواداران می‌خواهیم به این جنبه از موضوع و موارد دیگری که در ادامه می‌آید توجه کنند.
پرسپولیس پس از فائق آمدن بر چالش‌ها و مشکلات گوناگون از جمله تاثیر منفی اشتباهات داوری که به جابه‌جایی رتبه تیم‌ها در جدول در پایان نیم فصل منجر شد و این خود تبعات، تغییرات، فشارها و حاشیه‌هایی را به باشگاه و تیم تحمیل کرد، به کورس قهرمانی بازگشت و قطعا نمی‌خواهیم پس از زحماتی که کشیده شد، تمرکز و آرامش تیم و بازیکنان با تحمیل مسائل و چالش‌های جدید بر هم بریزد و مجموعه پرسپولیس را به کارزاری از اخبار و شایعات جدید بدل کنیم. موضوعی که بسیاری برای آن تلاش شبانه‌روزی دارند و برای مهندسی لیگ و قهرمانی، آن را هم در دستور کار برنامه‌های خود قرار می‌دهند.
بر این اساس، ضمن آن که باشگاه در هر مقطعی از فصل فوتبال از خواست و آمادگی هر یک از بازیکنان برای مذاکره و عقد قرارداد جدید، استقبال می‌کند بر اساس رسالت کاری خود، برای این منظور برنامه زمان‌بندی خاص خود را هم دارد.
تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس در حال حاضر روی بازپس گیری جایگاه بر حق خود متمرکز است و طرح پاره‌ای مسائل و موارد، به نظر به نام پرسپولیس و منافع آن است ولی در باطن اهداف دیگری را دنبال می‌کند. در بخش مدیریتی و اجرایی باشگاه نیز، در حال حاضر تمرکز مجموعه روی چند موضوع بسیار مهم از جمله اخذ مجوز حرفه‌ای و تامین منابع مالی و اعتبار لازم برای انجام تعهدات قراردادی و معوقات در قبال اعضای تیم در فصل جاری و برای فصل آینده است.
شرایط بودجه‌ای، عامل متغیر مهم برای بستن تیم فصل آینده خواهد بود و به نظر نیاز به توضیح ندارد که این موضوع تا چه میزان وابسته به بحث مالکیت و واگذاری سهام مدیریتی است که هم اکنون از سوی وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مسئول در حال پیگیری است. باشگاه با حضور سهام‌داران جدید، استراتژی‌های خاص خود را نیز خواهد داشت که امری بدیهی است."
*درحالی که هواداران پرسپولیس در سال‌های گذشته بارها شاهد جدایی ستاره‌های‌شان به عنوان بازیکن آزاد بوده‌اند و دیگر دوست ندارند چنین شرایطی را تجربه کنند اما به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس در شرایط کنونی نمی‌خواهد هواداران روی این موضوع تمرکز کنند چراکه این مسائل را باعث از بین رفتن آرامش تیمی در این مقطع می‌داند.
*نکته مهم این اطلاعیه بخشی است که گفته شده باشگاه پرسپولیس در هر مقطعی از فصل از اعلام آمادگی بازیکنان برای تمدید استقبال می‌کند و این درحالی است که چنین اتفاقی حرفه‌ای نیست و باشگاه باتوجه به نظر سرمربی خود باید برای تمدید قراردادها دست به کار شود.
*از موارد دیگری که در این اطلاعیه به چشم می‌خورد، اعلام مشکلات مالی باشگاه، مشخص نبودن بودجه سال آینده و بحث مالکیت است که بحث تمدید قراردادها را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
در هرحال هیچ بعید نیست در هفته‌های پایانی باشگاه‌های دیگر مذاکرات خود را با بازیکنان آزاد پرسپولیس که تعدادشان کم هم نیست آغاز کنند و این چالش مهمی برای پرسپولیس در تابستان خواهد بود.
 
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها