به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۶۳۶۲۲

درون هتل اعجاب انگیز هسته‌ای «اسکایتانیک»

درون هتل اعجاب انگیز هسته‌ای «اسکایتانیک»
گروه علم و فناوری:  یک ویدئوی مفهومی به تازگی منتشر شده که به جزئیات چگونگی سفر با این هواپیمای هسته‌ای با به همراه داشتن پنج هزار مهمان در حالی که مهمانان از نما‌های ۳۶۰ درجه و نمونه‌ای بی نظیر از تجمل لذت می‌برند پرداخته است. ان هواپیمای آینده نگر قادر خواهد بود  بر فراز ابر‌ها بدون تماس با زمین حرکت کند. آن هواپیما به لطف وجود یک راکتور هسته‌ای کوچک قادر خواهد بود با ۲۰ موتور الکتریکی بدون توقف برای سوخت گیری به حرکت درآید. حتی تعمیر، نگهداری و تعمیر آن هواپیما را نیز می‌توان حین پرواز انجام داد تا سفر را دچار اختلال نکند.
به گزارش فرارو به نقل از سان، "هاشم الغیلی" که ماکت فوق العاده دقیق آن هواپیمای هیولا را خلق کرده است می‌گوید:"سفر آسمانی با انرژی هسته‌ای می‌تواند آینده حمل و نقل باشد". او هم چنین ادعا می‌کند که این هواپیمای غول پیکر می‌تواند کاملا خودمختار عمل کند. با این وجود، علیرغم برنامه ریزی‌ها برای حرکت بدون نیاز به انسان آن هواپیما کماکان به تعداد زیادی از پرسنل نیاز دارد تا در تماس و ارتباط با مسافران بوده و حین سفر در هواپیما حضور داشته باشند. وجود مرکز خرید و سینما باعث می‌شود مسافران حین پرواز بی پایان شان سرگرم باشند.
این هتل هوایی حتی بار برای سرو نوشیدنی و زمین بازی برای کودکان را نیز در خود چای داده است. اسکایتانیک هم چنین یک مرکز پزشکی با تجهیزات پیشرفته برای مواقع اضطراری را در خود جای داده است.
این هتل هوایی مفهومی فراتر از تصور را ارائه می‌دهد و حتی به مسافران پیشنهاد داده تا بر فراز ابر‌ها در استخر شنا کنند. برای تجربه‌ای ماندگارتر زوج‌های ماجراجو می‌توانند در تالار عروسی اسکایتانیک با یکدیگر ازدواج کنند. این عالی خواهد بود، زیرا اسکایتانیک یک سالن پانوراما ارائه می‌دهد که مسافران را قادر می‌سازد تا منظره‌ای ۳۶۰ درجه و نفس گیر را از فضای بیرون مشاهده کنند. همه طبقات توسط دو آسانسور خارجی به یکدیگر متصل می‌شوند که به خط افق و طبیعت بیرون نیز چشم انداز دارند. برای پیاده شدن از آن هتل هسته‌ای هوایی نیاز به راه حلی افراطی، چون فرود با چتر نجات نیست! در عوض یک آسانسور خارجی می‌تواند مسافران را به طور مستقیم به یک هواپیمای تجاری یا یک هواپیمای شخصی که به هتل اسکایتانیک متصل می‌شود انتقال دهد. برای کسانی که به دلیل تلاطم از پرواز می‌ترسند این ادعا مطرح شده که سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی اسکایتانیک قادر است تلاطم پروازی را پیش بینی کرده و از بروز آن جلوگیری نماید. آن دستگاه از فناوری مشابه حذف نویز استفاده می‌کند تا برآمدگی‌ها را یکنواخت کند تا مهمانان بتوانند به راحتی از روی ارتعاشات عبور کنند.
البته این هواپیمای غول پیکر برای برخاستن به یک باند بزرگ نیاز دارد که در حال حاضر وجود ندارد. علاوه بر این، اصلاحات در پروتکل‌های ناوبری هوایی برای تضمین این که هواپیما‌های دیگر در مسیر حرکت آن هتل هسته‌ای قرار نگیرند نیز ضروری می‌باشد.
منتقدان، اما به طراحی آن هتل هوایی نقد وارد ساخته اند و برای مثال استدلال می‌کنند آن هواپیمای بزرگ برای بلند شدن با مشکل مواجه می‌شود و از آیرودینامیک بودن فاصله زیادی دارد.
برخی دیگر نیز به ایرادات وزن آن اشاره کردند و گفته اند که اگر هواپیمایی که با یک راکتور هسته‌ای کار می‌کند دچار سانحه سقوط شود می‌تواند یک شهر را نابود کند. هزینه هنگفت ساخت و توسعه آن هواپیما نیز یکی دیگر از موارد نگرانی است. با این وجود، هاشم الغیلی معتقد است که مهندسی هوانوردی به چشم انداز اسکایتانیک خواهد رسید و در این میان صرفا مسئله زمان تحقق آن مطرح است.
برچسب ها: هتل
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها