به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : ۴۶۹۹۵۱

رأی مثبت سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین

رأی مثبت سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین
گروه بین الملل: قطعنامه کشورهای گروه عربی درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۴۳ رای مثبت تصویب شد که به فلسطین حقوق و امتیازات ویژه‌ای می‌دهد و از شورای امنیت می‌خواهد درخواست فلسطین را برای تبدیل شدن به یکصدو نود و چهارمین عضو سازمان ملل بطور مطلوب بازنگری کند.
پیش‌نویس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل با ۱۴۳ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع به تصویب رسید.
فلسطین و گروه کشورهای عربی این قطعنامه را ارائه کرده بود که تصویب پیش‌نویس قطعنامه به فلسطین حقوق و امتیازات بیشتری در سازمان ملل خواهد داد.
فلسطین در حال حاضر ناظر غیرعضو است، اما اکنون سال‌هاست که برای عضویت کامل در این نهاد بین المللی تلاش می‌کند این تلاش ماه گذشته توسط آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل وتو شد.
با این وجود، مجمع عمومی سازمان ملل اکنون در این نشست اضطراری به بررسی این پیش‌نویس قطعنامه می‌پردازد که به فلسطین عضویت کامل در آن را نمی‌دهد، اما به فلسطین حقوق و امتیازات بیشتری مانند پیوستن به سازمان‌ها و نهادهای مختلف سازمان ملل که فلسطین هم اکنون قادر به انجام آن نیست، می‌دهد.
برچسب ها: فلسطین
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها
پربحث‎ترين مطالب و خبرها