به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : ۴۷۰۰۳۵

شمار سربازان اسرائیلی کشته‌شده 

شمار سربازان اسرائیلی کشته‌شده 
گروه بین الملل: وزارت دفاع اسرائيل می‌گوید از زمان آغاز جنگ میان حماس و این کشور در اکتبر سال ۲۰۲۳ میلادی ۷۱۱ سرباز اسرائيلی کشته شده‌‌اند.
نشریه جروزالم پست در گزارشی به مناسبت فرارسیدن روز یادبود اسرائيل گزارش داده که در طول یک سال گذشته در مجموع ۷۶۰ سرباز اسرائيلی کشته شده‌اند که بیشتر آنها در طول جنگ با حماس و حمله نیروهای اسرائيلی به نوار غزه جان باخته‌اند.این گزارش در آماری که ارائه می‌دهد بسیار فراتر از زمان حال می رود و می‌نویسد که از سال ۱۸۶۰ میلادی تاکنون ۲۵ هزار و ۳۴ نفر از نیروهای اسرائيلی در حال خدمت خود را از دست داده‌اند.
البته از آنجایی که تشکیل اسرائيل به سال ۱۹۴۸ باز می‌گردد مشخص نیست این آمار اعلام شده از سوی وزارت دفاع این کشور چگونه تهیه شده و در حالی‌که از ۱۸۶۰ تا اواخر دهه ۱۹۴۰ میلادی کشوری به نام اسرائيل وجود نداشته، چگونه این تعداد از سربازان اسرائيلی کشته شده‌اند.
بر اساس اعلام این گزارش، از زمان آغاز آخرین جنگ میان حماس و اسرائيل در اکتبر گذشته، ۶۳۷ نفر از ارتش این کشور، ۳۹ نفر از جوخه‌های آماده‌باش اضطراری، ۶۸ نفر از پلیس اسرائيل و ۶ نفر هم از شین بت یا همان آژانس امنیتی اسرائيل کشته شده‌اند.وزارت دفاع اسرائيل در ادامه این گزارش اضافه کرده که از زمان «تاسیس شهرک‌های یهودی نشین در اسرائيل از سال ۱۸۵۱ میلادی» تاکنون ۵ هزار و یکصد غیرنظامی در حملات تروریستی کشته‌اند که از آن تعداد ۷۸۲ نفر بین کودکان تا ۱۸ سال بوده‌اند.
آمار منتشر شده از سوی اسرائيل در حالی است که تعداد کشته‌شدگان حملات این کشوربه نوار غزه در طول بیش از ۷ ماه گذشته بیشتر از کل اسرائيلی‌هایی است که به گفته وزارت دفاع این کشور در بیش از یک و نیم قرن گذشته کشته شده‌اند.
بر اساس آخرین آمار منتشر شده، از زمان آغاز عملیات نظامی اسرائيل در نواره غزه در اکتبر سال گذشته، تاکنون ۳۴ هزار و ۹۰۴ فلسطینی در حملات سربازان ارتش اسرائيل کشته شده‌اند. در مقابل در پی حمله حماس به اسرائيل در روز ۷ اکتبر یک‌هزار و ۱۳۹ اسرائيلی در آن حملات جان خود را از دست دادند.
همچنین موسسه ملی بیمه اسرائيل گفته که تاکنون بیش از ۳ میلیون و یکصد هزار شِکِل (واحد پول این کشور) که معادل نزدیک به ۸۰۰ هزار یورو است به گروگان‌های اسرائيلی آزاد شده از چنگ حماس پرداخت کرده است. این نهاد همچنین حدود ۶۱ میلیون شکل که معادل حدود ۱۵ میلیون یورو است به خانواده‌های این افراد پرداخت کرده است. 
برچسب ها: اسرائیل
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها
پربحث‎ترين مطالب و خبرها