به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ساعت ۱۸:۰۴
کد مطلب : ۴۷۰۰۶۹

بازداشت موبایل‌قاپ حرفه‌ای در تهران

بازداشت موبایل‌قاپ حرفه‌ای در تهران
گروه حوادث:سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یک موبایل قاپ حرفه‌ای و سابقه دار در محله غیاثی خبر داد.به گزارش ایسنا، سرهنگ رسول بهرامی در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران کلانتری ۱۱۴ غیاثی درحال گشت زنی در محدوده حوزه استحفاظی خود بودند که به یک دستگاه موتور سیکلت با پلاک مخدوش که راکب آن در حال زاغ زنی عابران پیاده بود، مشکوک شده و رفتار راکب آن را به شکل نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
 
وی ادامه داد: دقایقی بعد این فرد که متوجه حضور ماموران در محل نشده بود، به سرعت به سمت یکی از شهروندان رفته و اقدام به قاپیدن موبایل این فرد کرد. در همین راستا نیز ماموران اقدام به اجرای طرح مهار کرده و تعقیب و گریز میان ماموران کلانتری و متهمان آغاز شد. دقایقی بعد نیز ماموران موتورسیکلت این فرد را متوقف و متهم را دستگیر کردند.

بهرامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از متهم دو دستگاه تلفن همراه سرقتی را که در همان روز به سرقت رفته بود، کشف و ضبط کردند، گفت:‌ در ادامه این فرد برای انجام بازجویی و تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی منتقل شد که در آنجا مشخص شد متهم جزو سارقان سابقه‌دار است که پیش از این بارها به اتهام موبایل قاپی دستگیر و روانه زندان شده است. همچنین این فرد تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به ۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف کرد.

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه شناسایی شکات در دستورکار ماموران پلیس قرار دارد، گفت: برای متهم پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

بهرامی همچنین با اشاره به این پرونده به مردم توصیه کرد که در معابر و مکان‌های شلوغ برای مکالمه با تلفن همراه، از هندزفری استفاده کرده و همچنین در صورت استفاده از تلفن همراه در اماکن عمومی تا حد امکان نسبت به اطراف خود هوشیار باشند تا امکان سرقت تلفن همراه را به حداقل برسانند.
برچسب ها: سرقت حوادث
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها