به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۱:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : ۴۷۰۳۷۴

رئال مادرید؛ قهرمان‌ترین قاره با ناقص‌ترین تیم

رئال مادرید؛ قهرمان‌ترین قاره با ناقص‌ترین تیم
گروه ورزشی:رئال با ناقص‌ترین تیم قهرمان‌ترین تیم قاره شد و دیروز در میدان سیبلس جام قهرمانی را گرفت.به گزارش همشهری‌آنلاین، رئالی‌ها درحالی‌که می‌توانستند در ورزشگاه خانگی گرانادا و پس از پیروزی ۴بر صفر مقابل این تیم جام قهرمانی لالیگا را دریافت کنند، ترجیح دادند یک روز صبر کنند و صبح روز بعد در میدان سیبلس مادرید جشن قهرمانی با جام بگیرند. دیروز صبح پدرو روشا، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا به کمپ رئال رفت و پشت درهای بسته جام را به ناچو، کاپیتان این تیم داد. رئالی‌ها سپس سوار اتوبوس شدند و ابتدا به شهرداری مادرید رفتند و سپس جشن اصلی را در میدان سیبلس برگزار کردند. این سی‌وششمین‌ جام قهرمانی آنها در لیگ بود که بیشترین تعداد قهرمانی یک باشگاه در لیگ‌های داخلی اروپا در کنار یوونتوس است.

مادرید به رکورد ۲۹بازی بدون شکست در لالیگا رسید. این بهترین عملکرد کهکشانی‌ها در تاریخ این رقابت‌ها محسوب می‌شود.رئال‌مادرید ۱۹کلین‌شیت در این فصل لالیگا داشت که بهترین عملکرد آنها از فصل ۸۷-۱۹۸۶تاکنون بوده است (۱۹کلین‌شیت). این در حالی است که کورتوا تقریبا کل فصل را مصدوم بود و ۲بازی است که به جای لونین درون دروازه رئال ایستاده است.

فران گارسیا پس از سرخیو راموس در سال ۲۰۱۸به نخستین مدافع رئال‌مادرید تبدیل شد که در یک بازی لالیگا گل و پاس گل ثبت می‌کند.رئال‌مادرید در ۱۶بازی اخیر خود در لالیگا مقابل گرانادا برنده بود. گرانادا پیش از دیدار با رئال و با پیروزی مایورکا مقابل لاس‌پالماس، به دسته پایین‌تر سقوط کرده بود. با این اتفاق بارسلونا نفس راحتی کشید چون گرانادا در ۲فصل اخیر مقابل بارسلونا شکست‌ناپذیر بود.

تونی کروس به ۲۰پیروزی با رئال در لالیگا رسید.اگر رئال در ۳بازی آینده به پیروزی برسد و در لالیگا ۹۹امتیازی شود، همراه با بارسای فصل ۱۰-۲۰۰۹سومین تیم با بیشترین امتیاز در تاریخ لالیگا می‌شود؛ ۱۰۰رئال‌مادرید ۱۲-۲۰۱۱، ۱۰۰بارسلونا ۱۳-۲۰۱۲و ۹۹بارسلونا ۱۰-۲۰۰۹.

آمار آردا گولر در این فصل لالیگا؛ حضور در ۳بازی، ۲۱۰دقیقه بازی، ۳گل، یک‌پاس گل، ۲شوت به دیرک و هر ۷۰دقیقه یک گل. او این فصل در مجموع ۱۰بازی در لالیگا، کوپا و سوپرجام اسپانیا برای رئال انجام داده است و ۳۲۲دقیقه در زمین بوده. لمینه یامال، پدیده این فصل بارسلونا در ۳۳بازی ۴گل زده است.
برچسب ها: فوتبال جهان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها