به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب : ۴۷۰۴۰۷
عجیب‌ترین رسوایی فوتبال مدرن

کلاهبرداری بزرگ: برادر دوقلو جای بازیکن سابق بارسا!

کلاهبرداری بزرگ: برادر دوقلو جای بازیکن سابق بارسا!
گروه ورزشی: ادعاهای عجیب مطرح شده در فوتبال رومانی باعث شده است که جنجال بزرگی در این کشور به وجود بیاید و حالا پای رسانه‌های اسپانیایی هم به این اتفاق باز شده است تا ابعاد جدیدی از تقلب در فوتبال اروپا مطرح شود.
روزنامه مارکا خبر داده است که تحقیقاتی در رومانی در حال انجام است تا مشخص شود که آیا ادگار له برادر دوقلویش به نام ادلینو را وادار کرده است که در پنج بازی به جای او در ترکیب دینامو بخارست که در تلاش است تا از سقوط به دسته پایین‌تر فرار کند بازی کند یا خیر. 
ادگار له در ماه فوریه سال جاری میلادی از استانبول باشاک‌شهیر جدا شد و به دینامو بخارست پیوست اما حالا مدیران این باشگاه به این موضوع مشکوک شده‌اند که در واقع این برادر دوقلوی او بوده که راهی بخارست شده است و او اصلا به این کشور سفر نکرده و اتفاق عجیبی را رقم زده است.
2021361
این موضوع از سوی دنیل سندره، خبرنگار نزدیک به این باشگاه، فاش شد که خبر داد که مدیران دینامو از این موضوع تعجب کرده‌اند که ادگار له نمی‌تواند به خوبی انگلیسی صحبت کند و تنها توانایی صحبت به زبان پرتغالی را دارد. این در حالی است که او در چند کشور از جمله اسپانیا، فرانسه، ترکیه و هلند بازی کرده است.
فلورین پرونا، رییس و بازیکن سابق دینامو بخارست، در این باره گفت: «این اتفاقی باورنکردنی است. وقتی خبر را شنیدم، شروع به تماس گرفتن با دوستانم کردم و متوجه شدم که حقیقت دارد. نمی‌توانم چنین چیزی را باور کنم. هیچکس آن را انکار نکرده است. متوجه شدم که او برادر دوقلویی دارد که فوتبال هم بازی می‌کند.»
امانوئل روسو، خبرنگار رومانیایی، هم مدعی شده است که مدیران دینامو از این بازیکن خواسته‌اند که گواهینامه‌اش را نشان دهد اما او از انجام این کار خودداری کرده است تا تردیدها در این باره بیشتر شود.
2021362
اگر این موضوع به صورت رسمی تایید شود، دینامو بخارست با خطر از دست دادن هشت امتیازی روبرو خواهد بود که در پنج دیداری که ادلینو به جای برادرش در آنها به میدان رفته به دست آورده است و این بدترین خبر ممکن برای آنها خواهد بود که در نبرد قعر جدول قرار دارند.
یکی از منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال رومانی در این باره به مارکا گفت: «هیچ برنامه مشخصی برای چنین وضعیتی نداریم. اگر بازیکنی که به میدان رفته، بازیکن واقعی نباشد، ممکن است محرومیت‌هایی اعمال شود. تست دی ان ای از نظر قانونی می‌تواند همه چیز را مشخص کند. البته که دینامو قصد استفاده از برادر دوقلو را نداشت.
من فکر می‌کنم که اگر تست دی ان ای تایید کند که چنین اتفاقی رخ داده است، آنها باید یک دفاعیه محکم تهیه کنند و اعلام کنند که هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتند. ممکن است این کار به آنها کمک کند و اگر بتوانند با مدرک این مسئله را ثابت کنند، ریسک از دست دادن امتیاز به شکل قابل توجهی کم خواهد شد.»
2021363
ادگار له در اول می ۱۹۹۴ به دنیا آمد و سابقه بازی در تیم بارسلونای بی را دارد و یکی از بازیکنان حاضر در تیم ملی گینه بیسائو است. او در سال ۲۰۱۴ فرصت حضور در ترکیب تیم اول بارسلونا تحت هدایت لوئیس انریکه را هم به دست آورد اما در سال ۲۰۱۵ بارسا را ترک کرد و در این مدت در ترکیب لیل، نانت و فاینورد هم به میدان رفته است.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها