به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۴۷۰۴۳۹

فابرگاس: در عرض شش ماه شاهکار کردیم

فابرگاس: در عرض شش ماه شاهکار کردیم
گروه ورزشی: سسک فابرگاس در مورد صعود تیم کومو، برنامه‌های تیمش‌در سری A و شایعات پیرامون جذب جیمی واردی از لسترسیتی صحبت کرد.
هافبک سابق آرسنال و بارسلونا در ماه نوامبر هدایت تیم کومو را در سری B برعهده گرفت. با اینکه او مدرک رسمی ندارد و عملا مربی است تا سرمربی تیم، اما موفق شد دستاورد بزرگی را رقم بزند.
کومو اکنون برای اولین بار در دو دهه گذشته به سری A برگشته و انتظار می‌رود که فابرگاس همچنان در راس این تیم باقی بماند.
فابرگاس در مورد موفقیت کومو
در مصاحبه با دازن گفت: "ما با کل تیم و هواداران باشگاه این موفقیت را جشن می‌گیریم. شادی بزرگی برای همه وجود دارد، پس از مدت‌ها باید به بهترین شکل ممکن جشن بگیریم. تجربه پریماورا برای من بسیار مهم بود، اولین باری بود که من به عنوان مربی کار می‌کردم و باعث شد چندین چیز را یاد بگیرم، به خصوص اینکه چگونه با بازیکنان صحبت کنم، به آن‌ها کمک کنم تا پتانسیل خود را باور کنند و ذهنیتی برای پیروزی در همه بازی‌ها ایجاد کنند. سعی کردم همین کار را با تیم کومو انجام دهم، اما خیلی سریع به نقطه مطلوب رسیدم و انتظارش را نداشتم."
الگوی مربیگری؟
من از کسی تقلید نگاه نمی‌کنم. ایده‌های روشنی دارم، از دیدگاه من، باید کار کنیم، با همه منصف هستم یا حداقل سعی می‌کنم اینطور باشم. سعی کردم ذهنیت خاصی را برای برنده شدن به ارمغان بیاورم. این مهمترین چیز است، همه ما می‌توانیم در مورد تاکتیک صحبت کنیم، ساده است، اما ایجاد یک ذهنیت قوی مهمترین چیز است. خیلی از تیم‌ها از ما قوی‌تر بودند، در شش ماه به یک شاهکار دست یافتیم و بسیار خوشحالیم. ساده ترین چیز پیدا کردن بازیکنانی بود که سال گذشته با آن‌ها بازی کردم. به همین دلیل تصمیم گرفتم با این پروژه پیش بروم، می‌دانستم که این یک خانواده است و می‌توانم زندگی‌ام را به بازیکنانی مانند گابریلونی بسپارم.
شایعات انتقال جیمی واردی به کومو؟
من هرگز سری B را دنبال نکرده بودم، بازیکنان از نظر فیزیکی و فنی قوی هستند. اکنون خوشحالم که قدمی رو به جلو بردارم و سطح را بالا ببرم،تا مقابل بازیکنان و مربیان بسیار قوی بازی کنم. اکنون جشن می‌گیریم، به زودی با سختکوشی برای فصل جدید آماده می‌شویم. واردی قطعا نخواهد آمد، او هدف ما نیست. باید تیم را با هدف نجات خودمان بسازیم.
 
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها
پربحث‎ترين مطالب و خبرها