به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۴۷۰۷۲۹

حمله استقلالِ نکونام به رکورد خاص پرسپولیس

حمله استقلالِ نکونام به رکورد خاص پرسپولیس
گروه ورزشی:استقلال و فولاد برگزارکننده یکی از بازی‌های حساس هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر ایران بودند که در پایان شاگردان جواد نکونام با یک گل به برتری رسیدند و مجددا به صدر جدول رده‌بندی بازگشتند.به گزارش خبرآنلاین، این پیروزی یک دستاورد بزرگ دیگر هم برای آبی‌پوشان داشت و آن‌ها را به بهترین تیم لیگ در مسابقات داخل خانه تبدیل کرد.

قهرمانی استقلال به عنوان میزبان در لیگ بیست‌وسوم
به گزارش فوتبال 360، استقلالِ جواد نکونام پیش از دیدار با گل‌گهر سیرجان تعداد امتیازات بازی‌های خانگی‌اش را به عدد 38 رساند تا با توجه به فاصله هفت امتیازی با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش یعنی پرسپولیس، رتبه نخست خود از این حیث را مسجل کند. استقلال در لیگ بیست‌وسوم و طی 14 بازی برگزار کرده در قامت میزبان به 12 برد رسیده و تنها 2 تساوی برایش به‌ثبت رسیده است. پرسپولیس و مس رفسنجان تنها تیم‌هایی نام گرفتند که برابر آبی‌پوشان پایتخت در ورزشگاه آزادی شکست نخوردند. همان‌طور که می‌دانید در جدال پرسپولیس و استقلال، امتیاز میزبانی در کار نیست و با این اوصاف تنها مس رفسنجان، موفق شده استقلال را به عنوان میزبان متوقف کند.

۶۲ درصد برای استقلالِ میزبان؛ ۳۸ درصد برای استقلالِ میهمان
جواد نکونام و تیمش از 42 امتیاز در دسترس مسابقات خانگی، 28 امتیاز به ارمغان آوردند تا عددی شگفت‌انگیز را بر جای گذاشته باشند. به عبارتی دیگر 63 درصد از امتیازات این فصل استقلال از دیدارهای خانگی به دست آمده است. گل‌گهر آخرین حریف تیم پایتخت‌نشین در ورزشگاه آزادی خواهد بود. پس از استقلال، پرسپولیس از 13 بازی خانگی 31 امتیاز به ارمغان آورده و تراکتور هم از 14 مسابقه موفق به کسب 27 امتیاز شده است.

استقلال، یک قدم تا تبدیل شدن به بهترین میزبانِ تاریخ لیگ برتر
عملکرد استقلال در مسابقاتی که نام میزبان را یدک می‌کشیده، آن‌قدر درخشان بوده که آن‌ها می‌توانند به بهترین تیم میزبان تاریخ لیگ برتر (در طول یک فصل) هم تبدیل شوند. آبی‌پوشان در صورتی که بتوانند با فاصله 3 گل از سد گل‌گهر بگذرند به این عنوان دست خواهند یافت. رکورددار فعلی، پرسپولیسِ لیگ بیستم است. تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی 41 امتیاز از دیدارهای خانگی تصاحب کرد و تفاضل گل +19 را بر جای گذاشت. در حال حاضر استقلال در قامت میزبان 38 امتیاز مال خود کرده و تفاضل گل +16 دارد. تیم یحیی 25 گل زده داشت و 6 بار دروازه‌اش باز شده بود و استقلال فعلا 24 بار دروازه میهمان‌های خود را گشوده و 8 بار هم رقبا توانسته‌اند به این تیم گل بزنند و در صورت ایجاد فاصله 3 گل، می‌تواند با گل زده بیش‌تر نسبت به رقیب سنتی، بهترین تیم تاریخ لیگ برتر به عنوان میزبان شود.
برچسب ها: استقلال
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها