به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۴۷۰۷۳۷

آندری بلوسوف وزیر دفاع روسیه شد

آندری بلوسوف وزیر دفاع روسیه شد
گروه بین الملل: شبکه خبری «راشا تودی» پس از موافقت مجلس دومای روسیه اعلام کرد که «آندری بلوسوف» رسما وزیر دفاع روسیه شد.
به گزارش ایسنا، «آندری بلوسوف» در کابینه قبلی معاون اول نخست‌وزیر بود و بر توسعه اقتصادی روسیه نظارت داشت و اکنون با صدور فرمان «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و در پی موافقت مجلس دوما، جانشین «سرگئی شویگو» شد و در سمت وزیر دفاع خدمت خواهد کرد.
رئیس‌جمهور روسیه پس از پیروزی در انتخابات تصمیم گرفت تا «آندری بلوسوف» را جایگزین «سرگئی شویگو» کند؛ وزیر دفاعی که از سال ۲۰۱۲ در وزارت دفاع روسیه خدمت کرده است. این اقدام «ولادیمیر پوتین» موجب شد تا رسانه‌ها نگاهی به تجربیات و رزومه کاری بلوسوف بیندازند.
ولادیمیر پوتین که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد، از اوایل این هفته شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه‌جا شده‌اند.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین پیشتر درباره «آندری بلوسوف» اظهار کرد: «او بهترین شخصی است که می‌تواند با مسائل امروزه ارتش روسیه و نیاز‌های اقتصادی آن‌ها مقابله کند. بلوسوف فقط یک شخص غیرنظامی نیست. او پیشتر ثابت کرد که در رهبری وزارت توسعه اقتصادی کاملا موفق بوده و سپس برای مدت طولانی به عنوان دستیار اقتصادی رئیس‌جمهور کار کرد. وزارت دفاع باید کاملا از نوآوری‌ها، معرفی پیشرفته‌ترین ایده‌ها و ایجاد شرایط مساعد برای رقابت اقتصادی استقبال کند.»
برچسب ها: روسیه
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها