به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ ساعت ۱۹:۰۱
کد مطلب : ۴۷۰۹۴۴

حمله مسلحانه گانگستر‌های نقابدار به خانه‌ها

حمله مسلحانه گانگستر‌های نقابدار به خانه‌ها
گروه جامعه: همشهری‌آنلاین نوشت: در روز‌های اخیر فیلم کوتاهی از سرقت مسلحانه در غرب تهران شبکه‌های اجتماعی را پر کرد. این فیلم کوتاه، ۵ مرد قوی هیکل و خشن را نشان می‌داد که صورت هایشان را با ماسک و نقاب مشکی پوشانده اند و وارد ساختمانی می‌شوند. یکی از آن‌ها یک ساک مشکی رنگ در دست دارد و در دست افراد دیگر اسلحه کلت و کلاشینکف است.
این ۵ مرد خشن در ادامه به سمت آپارتمانی رفته و به راحتی در آن را باز می‌کنند. سپس وارد خانه‌ای می‌شوند که در آنجا دو بچه ۱۲ و ۱۴ ساله حضور دارند. سارقان خشن با تهدید اسلحه، اموال قیمتی خانه را به سرقت می‌برند. در ادامه سارقان خشن، بعد از انجام سرقت با آرامش از ساختمان خارج و سوار خودروی خود می‌شوند.
شروع تحقیقات این فیلم کوتاه توسط دوربین مداربسته‌ای که داخل آپارتمان و خارج آن نصب شده، ضبط شده بود. انتشار این فیلم در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشت و بار دیگر زنگ خطر در جامعه را به صدا در آورد. همه درباره این سرقت وحشیانه و گانگستری صحبت می‌کنند. شهروندان نیز در شبکه‌های اجتماعی خواستار دستگیری و برخورد با سارقان هستند. سارقانی که امنیت روانی جامعه را به خطر انداخته و با خونسردی وارد خانه‌های مردم می‌شدند.
سرقت؛ ساعت ۷ تا ۹ شب
بررسی‌ها حاکی از آن است که گانگستر‌ها حدود ۱۲ خانه در پایتخت را خالی کرده اند. تعدادی از این سرقت‌ها در غرب تهران و تعداد دیگری در شرق پایتخت انجام شده است. سارقان مسلح هر شب به خانه در پایتخت دستبرد می‌زنند و اموال قیمتی را به سرقت می‌برند. این گروه خشن، معمولا از ساعت ۷ تا ۹ شب سرقت هایشان را انجام می‌دهند و سعی دارند به شکلی حرفه‌ای و ماهرانه عمل کنند تا ردی از خودشان به جا نگذارند. نخست اینکه صورت هایشان را کاملا می‌پوشانند و کوچکترین صحبتی با یکدیگر نمی‌کنند. از سوی دیگر پلاک ماشین هایشان جعلی است و به نظر می‌رسد خودرو‌ها را هم سرقت کرده باشند.
گانگستر‌های عجیب
تحقیقات اولیه نشان می‌هد سارقان مسلح هر شب خودرو‌های خود را تغییر می‌دهند. شگرد آن‌ها این بود که اگر در ساختمانی باز بود وارد آنجا می‌شدند یا از روی دیوار داخل می‌پریدند. اغلب به سراغ آپارتمان‌های تک واحدی می‌روند و بر خلاف سارقان مسلح دیگر که هدفشان خالی کردن خانه‌های چراغ خاموش است، این گروه، اما به سراغ خانه‌هایی با چراغ روشن می‌روند. درواقع هدفشان این بود که صاحبخانه حضور داشته باشد تا با تهدید آن‌ها جای پول و طلا‌ها را بپرسند.
این درحالیست که اکثر سارقان منزل به سراغ خانه‌هایی می‌روند که در آنجا صاحبخانه حضور ندارد تا با خیال راحت نقشه سرقت‌های خود را عملی کنند. این گانگسترها، اما کمی عجیب بودند و پس از ورود به خانه، اسلحه را روی سر اعضای خانه قرار می‌دهند و با تهدید آن‌ها هرچه اموال با ارزش در خانه است را به سرقت می‌برند؛ از پول، طلا و دلار گرفته تا لپ تاپ، تبلت، پی اس ۵ و اموال قیمتی دیگر. یکی دیگر از خصوصیات عجیب سارقان مسلح این است که در جریان سرقت از خانه ای، پی اس ۵ را به سرقت بردند و متوجه شدند که دسته‌های این دستگاه را سرقت نکرده اند. گانگستر‌های عجیب در شب دیگر، به خانه دیگری هجوم برده و با تهدید اسلحه، فقط دسته‌های دستگاه بازی را دزدیدند.
رعب و وحشت از تهران تا کرج
بیشترین سرقتی که این گروه خشن، تاکنون مرتکب شده اند، سرقت ۴ میلیاردی از خانه‌ای در پایتخت بوده است. کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود دریافتند که سارقان مسلح تنها به سرقت از پایتخت اکتفا نمی‌کردند. آن‌ها پس از آنکه به خانه‌ای در پایتخت دستبرد می‌زدند، به سمت کرج حرکت کرده و با همین شیوه و شگرد به خانه‌ای در کرج هجوم برده و دست به سرقت اموال قیمتی می‌زدند.
در این شرایط، اکیپ ویژه‌ای از افسران اداره یکم پلیس آگاهی تهران، ماموریت یافتند تا با توجه به سرنخ‌های موجود، اعضای این گروه خشن که باعث ایجاد رعب و وحشت مالباخته‌ها شده اند را شناسایی و دستگیر کنند.
برچسب ها: سرقت مسلحانه
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها