به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۷:۵۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : ۴۷۱۹۵۶

یک تیم مجرب مشغول بررسی حادثه بالگرد رئیسی

یک تیم مجرب مشغول بررسی حادثه بالگرد رئیسی
گروه سیاسی:جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با تأکید بر اینکه خلبانان ما تجربه شرایط اضطراری و شرایط بد آب و هوایی را در کارنامه خود دارند، اظهار کرد: در خصوص حادثه سقوط بالگرد یک تیم بسیار مجرب در حال بررسی این موضوع هستند و قطعا نظر نهایی داده خواهد شد.
به گزارش فارس؛ امیر سیدکمال هادیان ضمن تسلیت شهادت رئیسی و همراهان به ملت شریف ایران، گفت: اگر به تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی بنگرید، در بخش‌های مختلفی از آن برگ‌های زرینی به نام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است.
وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس، مقابله با داعش و کمک رسانی به مردم در زمان کرونا، سیل و زلزله و در هر جایی که نیاز به حضور نیرو‌های مسلح بوده، نهاجا به عنوان عضوی از این خانواده حضور قدرتمندانه داشته است.ما علاوه بر موارد فوق، مأموریت‌های حوزه آشیانه جمهوری اسلامی را نیز بر عهده داریم. در آشیانه، مأموریت خاص جابه‌جایی مقامات تراز اول نظام، بر عهده نهاجا است.پرواز همواره شرایط خاص خود را دارد و هیچگاه کسی چه در هواپیمای نظامی و چه شخصی، کمترین ریسک را نمی‌کند، در حقیقت با حداکثر موارد ایمنی چه به لحاظ کادر پروازی و چه کادر فنی، یک پرواز ایمن انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه ۴۵ سال است که تمام مقامات کشور توسط آشیانه جابه‌جا می‌شوند، گفت: بالگرد‌ها در شرایط و در باند‌های مختلف پرواز می‌کنند، حتی این افتخار را داریم که در خارج از مرز‌ها نیز مقامات را جابه جا کنیم.
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش درباره شهید مصطفوی خلبان بالگرد حامل رئیس جمهور، گفت: پرواز‌های مقامات نظام برای آشیانه ویژگی بسیار خاص و حساسی داشت و بسیار پر اهمیت است.
بهترین‌های کادر پروازی و فنی برای آشیانه انتخاب می‌شوند
امیر هادیان با اشاره به اینکه در حقیقت بهترین‌های کادر پروازی و فنی برای آشیانه انتخاب می‌شوند، بیان کرد: کادر پروازی رئیس جمهور در واقع بهترین کادر پروازی ما بودند، همواره برای ماموریت‌های خاص از بهترین‌ها استفاده می‌شد.
وی بیان کرد: شهید مصطفوی ۲۵ سال سابقه پرواز در آشیانه بالگرد وی‌آی‌پی را داشت، شهید مصطفوی و دریانوش هر دو استاد بالگرد بودند و نیز شهید قدیمی از بهترین‌های فنی حوزه هوانوردی بالگرد بودند.
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با تأکید بر اینکه خلبانان ما تجربه شرایط اضطراری و شرایط بد آب و هوایی را در کارنامه خود دارند، اظهار کرد: در خصوص حادثه سقوط بالگرد تیم بسیار مجربی در حال بررسی این موضوع هستند و قطعا نظر نهایی داده خواهد شد.
امیر هادیان با بیان اینکه در نیروی هوایی به لحاظ شرایط خاص پیش‌بینی وضع هوا برای پرواز ایمن بسیار اهمیت دارد، گفت: امروز با توجه به امکاناتی که در نیروی هوایی ارتش در اختیار داریم پیش‌بینی‌ها به صورت دقیق انجام می‌شود و ریسک بسیار کمتر است.
جانشین نیروی هوایی ارتش در پایان تأکید کرد: مدیریت صحیح شهید مصطفوی سبب شد که از سه فروند بالگرد که وارد شرایط بد جوی شدند، دو فروند به سلامت از آن عبور کنند، اما ما باز نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است و منتظر اعلام نتایج هستیم.
برچسب ها: بالگرد رئیسی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها