به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۵:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۴۷۴۲۸۳

سایه سنگین ابهامات سیاسی بر سر بورس

سایه سنگین ابهامات سیاسی بر سر بورس
گروه اقتصادی:ابهامات حاکم بر وضعیت سیاسی کشور سبب شده تا معامله‌گران حرفه‌ای‌تر دست به عصا شده و در حالت انتظاری قرار گیرند.در آخرین روز معاملاتی هفته و در حالیکه شاخص کل بورس تهران با افت ۰.۳۱ درصدی مواجه شد؛ این نماگر نتوانست جایگاهی بهتر از سطح ۲میلیون ۸۷ هزار واحد به دست آورد.

به این ترتیب بازدهی این بازار از ابتدای سال کاهش ۴.۸۹ درصدی را نشان می‌دهد که کارنامه ضعیفی محسوب می‌شود.روز یکشنبه برای دومین روز متوالی، خالص خرید سهام به نام معامله‌گران حقوقی بازار رقم خورد و حدود ۲۳۷میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی جابه‌جا شد.ابهامات حاکم بر وضعیت سیاسی کشور سبب شده تا معامله‌گران حرفه‌ای‌تر دست به عصا شده و در حالت انتظاری قرار گیرند. در این شرایط، اما حتی سفته بازان نیز فرصت را برای نوسان‌گیری از قیمت‌ها مناسب ارزیابی نمی‌کنند.

نگاهی به ارزش معاملات روزانه سهام نیز نشان می‌دهد همچنان پول‌های تازه در بازار جریان ندارد. ارزش معاملات خرد در روز یکشنبه مجددا کاهش یافت و با ریزش ۱۱ درصدی به میزان ۲۱۱۳میلیارد تومان رسید.
بر اساس اظهارات کارشناسان بازار سرمایه، انتظار می‌رود این جریان در کوتاه‌مدت و تا زمانی که ابهامات موجود باقی است، ادامه یابد.
منبع: دنیای اقتصاد
 
 
مرجع : دنیای اقتصاد
برچسب ها: بورس
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها