به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۷:۴۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۷۴۴۳۲

طرح‌های ناتو برای مقابله با حمله روسیه

طرح‌های ناتو برای مقابله با حمله روسیه
گروه بین الملل: در صورت حمله روسیه به ناتو، نیروهای آمریکایی برای دفاع از مسیر هلند وارد اروپا می‌شوند. اما بر اساس یک گزارش، ناتو به دنبال مسیرهای جایگزین است. بنادر شمال اروپا در برابر حملات هوایی روسیه آسیب‌پذیر ارزیابی می‌شوند.
بر اساس یک گزارش رسانه‌ای، ناتو در حال توسعه طرح‌هایی برای ایجاد چندین "کریدور زمینی" در اروپا به منظور انتقال سریع نیروهای آمریکایی به خطوط مقدم در صورت حمله روسیه است.
روزنامه "تلگراف" بریتانیا به نقل از مقامات آگاه گزارش داد که سربازان آمریکایی می‌توانند در کشورهای مختلف ناتو فرود بیایند و سپس در مسیرهای از پیش برنامه‌ریزی شده برای مقابله با تهاجم احتمالی مسکو حرکت کنند.به نوشته این روزنامه، طرح کنونی این ائتلاف دفاعی این است که نیروهای آمریکایی را در بنادر هلند مانند روتردام پیاده کند و سپس آنها را با قطار از طریق آلمان به لهستان انتقال دهد. با این حال، اکنون در پشت پرده تدارکاتی دیده می‌شود که اگر تأسیسات بندر هلند هدف موشکی روسیه قرار گیرد، مسیرهای دیگری از طریق ایتالیا، یونان و ترکیه جایگزین شوند.برای مثال، واحدهای آمریکایی می‌توانند با ورود به بنادر ایتالیا از مسیر زمینی از طریق اسلوونی و کرواسی به مجارستان که با اوکراین مرز مشترک دارد، برسند.
بر اساس این گزارش، ملاحظات مشابهی برای انتقال نیروها از بنادر ترکیه و یونان از طریق بلغارستان و رومانی برای رسیدن به جناح شرقی ناتو وجود دارد. علاوه بر این، انتقال نیرو از طریق بنادر کشورهای بالکان و نیز نروژ، سوئد و فنلاند نیز مورد بحث است.
ژنرال الکساندر سولفرانک، فرمانده ستاد فرماندهی پشتیبانی و توانمندسازی مشترک ناتو به روزنامه "تلگراف" گفت: «در حین نظارت و تجزیه و تحلیل جنگ روسیه در اوکراین، ما متوجه شدیم که روسیه به پایگاه‌های لجستیکی اوکراین حمله کرده است. این باید به این نتیجه منجر شود که واضح است که پایگاه‌های لجستیکی بزرگ مانند پایگاه‌هایی که ما از افغانستان و عراق می‌شناسیم، دیگر امکان‌پذیر نیست، زیرا در وضعیت درگیری خیلی زود مورد حمله و نابودی قرار می‌گیرند.»
به نوشته این روزنامه، به ویژه بنادر شمال اروپا مانند آلمان، هلند و کشورهای حوزه بالتیک در برابر حملات هوایی روسیه آسیب‌پذیر ارزیابی شده‌اند.
برچسب ها: ناتو
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها