به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۲۱:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب : ۴۷۴۶۰۶

افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در‌سواحل جنوبی

افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در‌سواحل جنوبی
گروه جامعه:سازمان هواشناسی کشور به دنبال افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس، نسبت به منع شنا و فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و سنگین و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل توصیه‌هایی ارائه کرد.
 
به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد رنگ، از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از اواخر وقت امروز تا روز یکشنبه (۲۰ خردادماه) خبر داده و آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده ۲۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱/۵ متر در مناطق ساحلی در غرب دریای عمان، تنگه هرمز و جزایر شرقی خلیج فارس، امروز (۱۸ خردادماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل تنگه هرمز و نواحی غربی دریای عمان، شنبه (۱۹ خردادماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل نواحی غربی دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس و روز یکشنبه (۲۰ خردادماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس، خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌سنگین و سنگین و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد.

از همین رو سازمان هواشناسی کشور نسبت به منع شنا، منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توصیه کرده است.
به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
 
برچسب ها: هواشناسی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها