به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۸:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ساعت ۲۰:۰۸
کد مطلب : ۴۷۴۶۴۱

اینکه ۸۰ نفر نامزد شوند در دنیا مرسوم نیست

اینکه ۸۰ نفر نامزد شوند در دنیا مرسوم نیست
گروه سیاسی:امام جمعه اردبیل، در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به انتخابات پیش رو و لزوم شرکت پرشور در آن اظهار کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی و عالی‌ترین تکریم ملت ما این است که جمهوری اسلامی زمینه حاکمیت ملی را با انتخابات فراهم کرده است.
به گزارش ایرنا،آیت‌الله سیدحسن عاملی، افزود: اراده ملت ما از طریق انتخابات تنفیذ می‌شود و هیچ کرامتی برای ملتی بالاتر از این نیست که خودش برای خودش تصمیم بگیرد این مساله در دنیا مثل کبریت احمر، کمیاب است.
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه «قدرت‌های استکباری زمینه حاکمیت ملی و اراده ملت‌ها را کاملا از بین برده‌اند»، ادامه داد: وزیر دفاع اسبق آمریکا می‌گوید کلماتی همچون حقوق بشر و سازمان‌هایی از آن قبیل فاقد معنی، محتوا و مفهوم است و امروز جهان ما و کشور‌های آن همانند واگن‌های راه آهن است که نیرو محرکه‌اش دولت آمریکاست و آمریکا هر جا که بخواهد آن‌ها را می‌برد و هرجا که تصمیم داشته باشد متوقفشان می‌سازد. انتخابات باید مانور قدرت و مانور انسجام ملی و ابزار بالا بردن نخبه‌ها باشد و همچنین باید برای ملت ما نعمت باشد نه نقمت؛ انتخاباتی که انسجام ملی را به هم بریزد یا حرکت‌های ضد منافع ملی در آن باشد نقمت است نه نعمت.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه «هر دموکراسی که قدرت بالا آوردن نخبه‌ها را نداشته باشد نقمت است نه نعمت»، اضافه کرد: انتخابات آرمانی انتخاباتی است که در آن یک سلیقه آرمانی چهار سال مدیریت کشور را به دست بگیرد و این در اختیار ملت است و روز انتخابات روز نوشتن سرنوشت است و بی‌اعتنایی به سرنوشت، بزرگترین کفران نعمت و سوق دادن کشور به پرتگاه‌ها و گرداب‌های هولناک است.
نماینده، ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به کثرت و تعدد نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اینکه ۸۰ نفر نامزد ریاست جمهوری شود و ثبت نام نماید از یک جهت خوب است و هر فردی که خود را لایق اداره کشور می‌داند وارد این عرصه و رقابت می‌شود، اما این سبک در دنیا مرسوم نیست و دنیا ما را رمی به ابتدائیت در دموکراسی می‌کند و حتی گاهی استهزاء می‌کند.
وی اضافه کرد: در کشور ما خود انقلابی‌ها انتقاد می‌کنند مخصوصا بعد از ورود شورای محترم نگهبان و روند تعیین صلاحیت‌ها که اقتضای طبیعی آن محدود شدن نامزد‌ها بر اساس معیار‌های قانونی است، انعکاس بدی در دنیا علیه حاکمیت و علیه جایگاه بین‌المللی کشور عزیز و ملت بزرگ پیدا می‌شود.
عاملی ادامه داد: تجربه جهانی می‌گوید آنچه را که شورای نگهبان انجام می‌دهد می‌توان با تعبیه یک سیستم پیشرفته که حق هیچ کسی ضایع نشود و نخبه‌ها بالا بیایند انجام داد و در نتیجه از اول هر شخص عادی نمی‌تواند ثبت نام نماید و در جایی که می‌توانیم با علمیت و با استفاده از تجربه جهانی مشکل را حل کنیم چرا بی جا و بی‌جهت برای کشور هزینه درست می‌کنیم؟
امام جمعه اردبیل گفت: مسئولین مربوط لطفا فیلمی را که خبرنگار ژاپنی در اوایل انقلاب از این موضوع از باب استهزاء درست کرده بود از یاد نبرند، هر ایرانی که طالب عزت کشور است این موضوع را پیگیری و مطالبه نماید.
برچسب ها: انتخابات
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها