به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۹:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب : ۴۷۴۸۶۱

خاصیت عجیب قهوه که فکرش را نمی‌کردید

خاصیت عجیب قهوه که فکرش را نمی‌کردید
گروه علمی:میلیاردها انسان روزشان را به امید این که انرژی بگیرند با قهوه شروع می کنند و واقعا هم همینطور است.به گزارش همشهری آنلاین،دانشمندان بارها و بارها بر مفید بودن قهوه تاکید کرده و مقالات زیادی هم در این باره منتشر شده است. اما این همه داستان نیست.
 
 
 
برخی فوائد چشمگیر قهوه اینها هستند: افزایش سطح انرژی، کاهش خستگی، بهبود عملکرد ادراکی و فیزیکی، کمک به حافظه کوتاه مدت و افزایش تمرکز. همه اینها هم را هم ما مدیون کافئین هستیم که در قهوه به صورت فراوان یافت می شود.

اما اگر کافئین زیادی به بدن وارد کنیم چه می شود؟ دانشمندان اخیرا با بررسی بیش از 100 مقاله منتشر شده درباره خواص قهوه، یافته‌اند که کافئین زیاد در بدن، باعث کشته شدن خلاقیت می شود. علت آن به زبان ساده این است که کافئین، باعث می شود مغز به صورت مداوم هشیار و با تمرکز بالا باشد، و مشکل همین جاست. خلاقیت، ترکیب ایده‌های قدیمی با هم برای ساختن یک ایده جدید است.

برای خلاق بودن، آدم باید کمی از وظیفه اصلی دور شود و از آن فاصله بگیرد تا بتواند ایده ها را دسته بندی کند و کنار هم بگذارد. اما وقتی کافئین زیادی در بدن وجود دارد، مغز چنان بر مساله اصلی متمرکز است که این فاصله گرفتن ایجاد نمی شود، و همین در نهایت باعث از بین رفتن و کاهش خلاقیت می‌شود.

در مقابل، صرف رسیدن به ایده های خلاق، به معنای رسیدن به راه حل نیست چون باید این ایده ها از مغر خارج شوند و به صورت ملموس به کار بیایند. اینجاست که کافئین به کار می آید چون به مغز کمک میکند مرکز بیشتری داشته باشد ایده ها را به زندگی واقعی منتقل کند.
برچسب ها: قهوه
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها