به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۴۷۹۵۰۵

زلنسکی  تسلیحات بیشتری می‌خواهد

زلنسکی  تسلیحات بیشتری می‌خواهد
گروه بین الملل: رئیس‌جمهور اوکراین به دلیل حملات هوایی روسیه و تلفات زیاد غیرنظامیان، جامعه جهانی را به کمک‌های تسلیحاتی بیشتر فراخواند. او گفت کشورش از جمله برای حملات علیه پایگاه های روسیه نیاز فوری به سلاح‌های بیشتری دارد.
به دلیل افزایش مجدد حملات هوایی روسیه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از جامعه بین‌المللی درخواست سامانه‌‌های ضد هوایی بیشتر برای کشورش کرده است. وی به حمله موشکی اخیر روسیه به شهر دنیپرو اشاره کرد که در آن ۵ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند. گفته‌ می‌شود که ساختمان‌های مسکونی و یک بیمارستان نیز آسیب دیده‌اند.
زلنسکی گفت: «حملات راکتی به دیگر مناطق ما، بمب‌های هدایت‌شونده در خارکیف و خطوط مقدم ما صورت گرفته است.» بر اساس اطلاعات اوکراین، در حمله به حومه خارکیف ۱۴ نفر زخمی شده‌اند.زلنسکی گفت، برای دفاع در برابر این حملات، ارتش کشورش به سلاح‌های بیشتری نیاز دارد: «ما فقط می‌توانیم همه اینها را با سامانه‌های دفاع هوایی بیشتر، فقط با حملات دوربردتر به پایگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی تروریست‌های روسی متوقف کنیم.»
در حال حاضر چهار سامانه پدافند هوایی پاتریوت در اوکراین در حال استفاده است. از این تعداد دو سامانه از آلمان بوده است. زلنسکی اخیراً از نیاز کشورش به دست‌کم شش سامانه پاتریوت دیگر خبر داده است. اوکراین امیدوار است در نشست هفته آینده سران ناتو در این مورد تصمیم‌گیری شود.
رئیس‌جمهور اوکراین همچنین بارها از متحدان اجازه استفاده از سلاح‌های غربی علیه اهدافی در عمق خاک روسیه، به عنوان مثال علیه فرودگاه‌های نظامی، درخواست کرده است. او می‌گوید: «ما به طور فعال در حال گفت‌وگو با شرکای خود در همه سطوح هستیم.»ارتش اوکراین تاکنون تنها مجاز به استفاده از سلاح‌های سنگین در منطقه خط مقدم و شرق خارکیف در منطقه مرزی با روسیه بوده است، زیرا متحدان نسبت به درگیرشدن بیش از حد در جنگ با روسیه نگرانی دارند. هنگام انجام حملات در اعماق مناطق داخلی روسیه، اوکراین از پهپادهایی استفاده می‌کند که به اندازه موشک‌های کروز یا راکت قدرت انفجاری ندارند.
منطقه اطراف شهر پوکروفسک در شرق اوکراین در منطقه دونتسک در حال حاضر کانون رویدادهای جبهه است. به گفته تیپ ۴۷ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین مستقر در آنجا، نیروهای روسی در تلاش برای شکستن خطوط دفاعی اوکراین هستند.آناستازیا بلیشچیک، سخنگوی تیپ در تلویزیون گفت که ارتش روسیه در وهله اول به حملات پیاده‌نظام با پشتیبانی پهپادهای رزمی متکی است.
بلیشچیک گفت: «این‌که ما به مدت یک ماه است که تقریباً هیچ خودروی زرهی را در میدان نبرد ندیده‌ایم، دست‌کم امری منحصر به فرد است، زیرا آنها (روس‌ها) این سلاح‌ها را تمام کرده‌اند.»
پهپادهای شناسایی "قبرستان‌های عظیم" خودروهای زرهی تخریب شده را نشان دادند. به همین دلیل طرف روسی تلاش می‌کند با نیروهای پیاده قوی بر نبرد مسلط شود.
به گفته ستاد کل در کی‌یف، ارتش روسیه در تلاش است تا "تعداد حملات" را در منطقه اطراف پوکروفسک افزایش دهد. بر این اساس خطوط دفاعی تقویت شده و مهمات بیشتری به این بخش از جبهه انتقال یافته‌اند.طرفین متخاصم همچنین در اطراف شهر "چاسیو یار" در چند کیلومتری غرب شهر باخموت که به تصرف ارتش روسیه درآمده است، نبردهای سنگینی انجام دادند. به گفته مقامات نظامی اوکراین، نیروهای زمینی روسیه در آنجا بارها سعی کردند در زیر چتر حفاظتی پهپادهای انتحاری و توپخانه به مواضع اوکراین نفوذ کنند.
 
برچسب ها: اوکراین
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها