به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۴ - ۱۸:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب : ۴۷۹۵۲۷

 ۶۰ درصدی که نیامدند، مطالبات به حقی دارند

 ۶۰ درصدی که نیامدند، مطالبات به حقی دارند
گروه سیاسی: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: ان شاءالله امروز هموطنان به میدان بیایند؛ با این قول و قرار که به مطالبات آن‌ها رسیدگی می‌شود و فضای کشور را به سمت همدلی و همبستگی بیشتری خواهیم برد.
محمدرضا عارف با تأکید بر اینکه پیام مهم مرحله اول این انتخابات رقابت و تقابل دو دیدگاه بود، اظهار داشت: مردم ما باید در یک فضای صمیمی و آرام انتخاب کنند که کدام دیدگاه در چهارچوب قانون اساسی است؛ و شعار‌های انقلاب اسلامی که "آزادی" و "جمهوری اسلامی" جزء شعار‌های اصلی ما بود.
 وی در حاشیه حضور در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری، گفت: رأی دادن یک وظیفه است و به نظر من بهتر است که آدم هرچه زود‌تر وظیفه‌اش را انجام بدهد. در کنار این وظیفه شخصی، احساس می‌کنم اگر مسئولین زود‌تر رأی بدهند، جوانان انگیزه بیشتری برای مشارکت و حضور پیدا می‌کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری از اینکه امروز مشارکت بیش از جمعه گذشته را شاهد باشیم، افزود: ۶۰ درصدی که نیامدند، باید علت نیامدنشان بررسی شود؛ طبیعتا حرف‌هایی دارند. ان شاءالله بتوانیم با تعامل با آن‌ها و پیگیری مطالباتشان که قطعا مطالبات به حقی هست، در انتخابات‌های آینده حضور آن‌ها را داشته باشیم.ان شاءالله امروز هموطنان به میدان بیایند؛ با این قول و قرار که به مطالبات آن‌ها رسیدگی می‌شود و فضای کشور را به سمت همدلی و همبستگی بیشتری خواهیم برد.
عارف اظهار داشت: نکته‌ای که من در یکی از جلسات مطرح کردم این است که در انتخابات گذشته شاید به این نتیجه رسیدیم که رقابت بین افراد است. به نظرم پیام مهم مرحله اول این انتخابات رقابت و تقابل دو دیدگاه بود. دیدگاهی که متعلق به حضرت امام است و نگاهی که به مردم داشتند و منش اصلاح‌طلبانه که ریشه در اسلام دارد و به میدان آمدند تا انقلاب پیروز شد.
وی افزود: دیدگاه دیگری در کشور داریم که حقیقتا اعتقاد به رأی ندارد؛ یک نگاه قیّم مآبانه دارد و تلقی اش از حضور مردم این است که مردم بیایند و هرچه ما بگوییم را عمل کنند. مردم ما باید در یک فضای صمیمی و آرام انتخاب کنند که کدام دیدگاه در چهارچوب قانون اساسی است؛ و شعار‌های انقلاب اسلامی که "آزادی" و "جمهوری اسلامی" جزء شعار‌های اصلی ما بود.
برچسب ها: انتخابات
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها