به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۸:۱۱
کد مطلب : ۴۷۹۵۴۰

توضیحات قوه قضاییه درباره بازداشت یک حقوقدان

توضیحات قوه قضاییه درباره بازداشت یک حقوقدان
گروه سیاسی: دکتر محسن برهانی (استاد حقوق دانشگاه) به منظور اجرای حکم قطعی دادگاه احضار و به زندان معرفی شد.
 ارگان اطلاع رسانی قوه قضاییه نوشت: محسن برهانی که پیشتر در فرآیند رسیدگی به یک پرونده قضایی در محاکم قضایی محکوم و حکم وی قطعی شده بود برای اجرای حکم قانونی دادگاه، احضار و به زندان معرفی شد.
عباس عبدی در واکنش به بازداشت محسن برهانی نوشت: اگر قرار باشد یک نفر که هم فقه بداند و هم حقوق و مهمتر از همه این که آزادگی داشته باشد را بر صدر بنشانند او دکتر برهانی است که پدیده ارزشمند دو سال اخیر ایران و سرمایه بزرگ ایران است. زندان کردنش چیزی از او کم نمی‌کند. زندان را در صدر قرار می‌دهد. ‏امروز آزادش کنید و نه حتی فردا.
احمد زیدابادی هم در واکنش به اجرای حکم محسن برهانی نوشت: خبرگزاری قوۀ قضائیه دستگیری دکتر محسن برهانی را مربوط به اجرای حکم قطعی او برای تحمل کیفر حبس اعلام کرده است. یعنی آمران و مسئولان اجرای این حکم معنی پدیدۀ "همزمانی" را نمی‌دانند؟ یعنی اصلاً به ذهنشان خطور نکرده است که با اجرای حکم آقای برهانی درست یک روز پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری همه خواهند گفت؛ دیدید شروع شد! دیدید قرار است هیچ چیز تغییر نکند! دیدید هنوز آب کفن انتخابات خشک نشده کارشکنی را آغاز کردند؟ یا همۀ این "دیدیدها" به ذهنشان خطور کرده، اما اعتنایی نکرده‌اند؟ و یا اصلاً پیش خود گفته‌اند چه بهتر که اینطور فکر کنند، چون واقعاً قرار نیست که اتفاق تازه‌ای بیفتد! مگر تغییر رئیس جمهور قرار است تأثیری داشته باشد؟ واقعاً که قوۀ قضائیه با این نوع کار‌ها چقدر دقیق و جدی به توصیۀ رهبری مبنی ضرورت اصلاح وجهۀ رسانه‌ای خود اهتمام می‌ورزد!
برچسب ها: محسن برهانی

۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ۱۹:۵۶
یعنی می خواهید چه بگوییم و چه نظر دهیم. امیدم مشت نومیدی به در کوفت، فقط همین. (440266)
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ۰۱:۲۶
دیدید که که اکثریت خاموش راست می‌گفتند... (440268)
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها