به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ ساعت ۲۰:۱۴
کد مطلب : ۴۷۹۶۸۷
رقابت به پایان رسید و زمان رفاقت فرا رسیده است

پزشکیان: در انتخابات وعده دروغ ندادم

پزشکیان: در انتخابات وعده دروغ ندادم
گروه سیاسی:رئیس‌جمهور منتخب تاکید کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم، حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.
به گزارش ایسنا مسعود پزشکیان در مراسمی که با عنوان آیین تقدیر از حضور مردم در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه «من از همه مردم با تمام وجود تشکر می‌کنم»، عنوان کرد: مردم واقعاً لطف کردند که حضور پیدا کردند و شور و شوق آفریدند و ما را نیز شرمنده خود کردند و من واقعاً شرمنده مردم هستم.
وی تاکید کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم، حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است؛ سال‌هاست که پس از انقلاب می‌آییم پشت تریبون می‌ایستیم و وعده می‌دهیم اما پشت سرمان به آنها عمل نمی‌کنیم؛ این بزرگ‌ترین اشکالی است که ما مسئولان با مردم داریم.
رئیس جمهور منتخب گفت: من در این روندی که پیش آمد و انتخاباتی که به طور آرامی برگزار شد و نهایتاً رأی‌ها توانست درست خوانده شود اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنم که قطعاً اگر ایشان نبود من تصور نمی‌کنم به این راحتی اسم ما از صندوق در می‌آمد.
پزشکیان با اشاره به در پیش بودن ماه محرم تاکید کرد: یکی از علل اصلی واقعه عاشورا این بود که عده‌ای وعده دادند امام حسین(ع) بروند و وقتی ایشان رفتند همه به او پشت کردند و به حرف و امضای خود پایبند نماندند و به وعده خود عمل نکردند و امام حسین و ۷۲ تن از شهدا را تنها گذاشتند و این موجب خلق واقعه عاشورا شد که این خون ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.
پزشکیان در ادامه خطاب به مردم عنوان کرد: ملت آگاه و عزیز ایران پیروزیتان مبارک باد کار را تمام کردید و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید؛ فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دل‌مردگی جامعه بازگرداندید از همه شما سپاسگزارم؛ در خلق این امید و رای معنادار و تخول و اصلاح همه شمایی که به راه و رویکرد من یا نامزد رقیب رای دادید یا در این انتخابات نیامدید برای من رأی دهید. آزمون بزرگتری پیش روی ایران است آزمون عبور ایران از تنگناها چالش‌ها و بحران‌های پیش رو و آزمون کاستن از نگرانی‌های متعدد و متفاوت مردم برای داشتن یک زندگی بهتر.
وی تصریح کرد: قدردان وسعت نظر و گره گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش آفرینی بیشتر شهروندان و جریان سیاسی گشودند؛ در این عرصه همه اقشار و مذاهب بودند که همه جا را میدان گفت‌وگو و نقد بازاندیشی برای ایران کردند و حاصل همه این تلاش‌ها، رسیدن به فصل نو برای خدمت به مردم ایران شد؛ فصلی که بدنه علمی کارشناسی و تخصصی کشور نیز به زبان آمد و نشان داد که وضعیت خطیر است ولی می‌توان با تفاهم و اجماع و امید بسیاری از تهدیدات پیش رو را دور کرد و فرصت‌های تازه‌ای را برای پاسخگویی به مطالبات مردم ایجاد کرد.امروز سرآغاز آن فصل فصلی نو است فصلی ماندن مردم در صحنه و فصل التزام حکومت به بازگشت به مطالبات مردم و فصل عمل کردن من به تعهداتم است و من به دستور خداوند متعهدم؛ من رای مردم را طوقی سنگین بر گردن خود می‌دانم و تعهد می‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان مردم و صدای بی صدایان و طرد شدگان باشم. کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه باز لطف خداوند و لطف حضور مردم چاره ساز شود و از این فصل به دنبال پیشبرد گفت‌وگو، همگرایی وفاق ملی خواهم بود. سخن امام خمینی(ره) را راهنمای عمل خود می‌دانم که ما همه با هم باشیم مملکت از خودمان است و همه بچه ایران هستیم. من تلاش می‌کنم که با تفاهم و همکاری با همه ارکان حاکمیت اعم از مجلس و قوه قضاییه تنش را از مقام سیاست دور کنم و امیدوارم نیز مجلس محترم با همکاری با رای اکثریت مردم خود را برای همکاری رای عبور کشور از بحران‌ها آماده کند.
وی با تاکید بر اینکه رقابت به پایان رسید و زمان رفاقت برای ایران فرا رسیده است، گفت: من اینجا در مرقد امام (ره) با امام شهیدان پیمان می‌بندم که راه امام و شهیدان را همچنان ادامه دهند و نگذارم که مسیر را از راه شهیدان و راه صالحان و درستکاران منحرف شود. ما خاک پای همه ایرانیان و نوکر هستیم و آمده‌ایم تا خدمتگزار همه مردم باشیم.
برچسب ها: مسعود پزشكیان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها