به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۵:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب : ۴۷۹۷۲۹

صدور هشدار هواشناسی برای تهران و البرز

صدور هشدار هواشناسی برای تهران و البرز
گروه جامعه:طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز مناطقی از شرق، مرکز و برخی از مناطق شمالی کشور از جمله تهران و البرز احتمالا شاهد رعد و برق، وزش باد شدید و گردوخاک خواهند بود.
به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد پیش بینی کرده است: مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، شرق غرب و شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، نیمه شرقی فارس، جنوب اصفهان، جنوب و غرب یزد، شمال آذربایجان غربی، نیمه شمالی استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل و ارتفاعات استانهای مازندران، تهران و البرز احتمال رگبار باران، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید تا شدید موقت در نواحی مستعد گرد و خاک وجود دارد.

بر اساس این پیش بینی، احتمال آبگرفتگی محلی معابر،جاری شدن روان آب، صاعقه، لغزندگی بویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ و درختان کهن‌سال وجوددارد.
سازمان هواشناسی ضمن توصیه به مردم برای عدم اتراق و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بر این موارد تاکید کرده است:
-احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی در ساعات بعدازظهر
-پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی بویژه در ساعات بعدازظهر
-خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌هاو نواحی مرتفع
- اطمینان از استحکام سازه‌های موقت
-لایروبی دهانه پل‌ها، کانال‌ها و آب‌روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی
-خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع
-اطمینان از استحکام سازه‌های موقت
-احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال 
-استفاده از قیم برای نهال‌ها
-بسته نگه داشتن درب سالن‌های پرورشی
برچسب ها: هواشناسی تهران
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها