به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : ۴۷۹۷۷۴

 کاهش چشمگیر شمار پناهجویان در آلمان 

 کاهش چشمگیر شمار پناهجویان در آلمان 
گروه بین الملل: میزان درخواست‌های پناهندگی در آلمان طی شش ماه اول سال ۲۰۲۴ به مقدار ۲۰ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است. طبق آمار آژانس پناهندگی اروپا، با این حال بیشترین موارد درخواست پناهندگی همچنان در آلمان ثبت شده است.
بر اساس گزارش رسانه‌ها و به نقل از آمار آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا (EUAA)، شمار درخواست‌های پناهندگی در نیم‌سال اول سال جاری میلادی در آلمان کاهش چشمگیری در مقایسه با آمار مربوط به شش ماه نخست سال ۲۰۲۳ داشته است.با این حال، آلمان در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نیز نروژ و سوئیس بیشترین موارد تقاضای پناهندگی را در نیمه نخست سال ۲۰۲۴ داشته است.بر اساس آمار مذکور، در ماه‌های ژانویه تا پایان ژوئن سال جاری ۱۱۵ هزار و ۶۸۲ درخواست پناهندگی در اداره‌های آلمان به ثبت رسیده است. این ارقام در عین حال نمایان‌گر کاهش ۲۰ درصدی در این زمینه در مقایسه با ۲۰۲۳ هستند.
بر اساس گزارش‌ها، در اسپانیا طی شش ماهه اول سال جاری ۸۷ هزار و ۷۰۰ مورد درخواست پناهندگی ثبت شده که نسبت به نیمه اول سال ۲۰۲۳ به میزان ۲ درصد افزایش داشته است.
در همین حال ایتالیا نیز با ۸۱ هزار و ۱۰۸ مورد، شاهد افزایش ۳۲ درصدی متقاضیان پناهندگی در طول شش ماه اول سال جاری بوده است.میزان درخواست‌ها در یونان نیز به شدت افزایش یافته و با ۲۹ هزار و ۷۷۶ مورد به مقدار ۷۷ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده است.در این بازه زمانی در فرانسه نیز ۷۷ هزار و ۴۷۴ مورد درخواست پناهندگی رقم خورده است که نشان‌دهنده کاهش ۶ درصدی در این زمینه است.
همچنین گفته شده است که کمترین متقاضیان پناهندگی در مجارستان (۱۳ مورد)، اسلواکی (۷۹ مورد) و مالت (۲۳۴ مورد) ثبت شده‌اند.
گفته شده است که اتباع سوری (۲۹ درصد)، افغان (۱۸ درصد) و ترکیه‌ای (۱۰ درصد) در صدر جدول متقاضیان پناهندگی قرار دارند.آمار آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا همچنین حاکی از آن است که با این حال در این اتحادیه و نیز در نروژ و سوئیس، شمار درخواست‌های پناهندگی تقریباً ثابت مانده و بالغ بر ۴۹۹ هزار و ۴۷۰ مورد است و در مقایسه با نیم‌سال اول سال گذشته به مقدار ۲ درصد کاهش یافته است.در سال ۲۰۲۳ مجموعا یک میلیون و ۱۴۰ هزار مورد پناهندگی در اتحادیه اروپا و نیز سوئیس و نروژ رقم خورده و در بالاترین سطح طی دوره ۷ ساله قبل از آن، بوده است.
در عین حال نزدیک به ۳۵۱ هزار مورد که حدود یک‌سوم مجموع درخواست‌های پناهندگی در سال ۲۰۲۳ بوده است، در کشور آلمان رقم خورده است.این روند در حالی قابل مشاهده است که نانسی فزر، وزیر کشور آلمان در ماه آوریل سال جاری از "اولین موفقیت‌های ناشی از اجرای سیاست جدید و پایدارتر در امور پناهندگی خبر داده بود."
گفته شده است که از ماه اکتبر سال گذشته تا کنون صدها قاچاقچی در جریان کنترل‌ در مرزها دستگیر و از ورود غیرمجاز بیش از ۱۷ هزار شهروند خارجی به آلمان جلوگیری شده است.
برچسب ها: آلمان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها