به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۴ - ۱۸:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب : ۴۷۹۷۷۷

 تحویل سامانه هوایی پاتریوت به اوکراین

 تحویل سامانه هوایی پاتریوت به اوکراین
گروه بین الملل: سفیر آلمان در کی‌یف از انتقال سومین سامانه پدافند هوایی پاتریوت به اوکراین خبر داد. به گفته او سامانه‌های پاتریوت به حفاظت از اوکراین کمک خواهند کرد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از آلمان تشکر کرد.
مارتین یه‌گر، سفیر آلمان در اوکراین، در شبکه اکس (توییتر سابق) تایید کرد،  سومین سامانه دفاع هوایی پاتریوت از آلمان وارد اوکراین شد. به گفته یه‌گر سامانه‌های پاتریوت به حفاظت از غیرن​​ظامیان و زیرساخت‌های این کشور کمک خواهند کرد. سفیر آلمان همچنین افزود نیروهای اوکراینی با موفقیت دوره‌های آموزشی لازم را در آلمان گذرانده‌اند.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از آلمان برای تحویل پاتریوت‌ها تشکر کرد. زلنسکی همچنین اقدامات آمریکا برای تقویت دفاع هوایی اوکراین را نیز ستود.
او همچنین تاکید کرد که اوکراین قبلاً ثابت کرده است "هیچ موشک روسی وجود ندارد که نتواند آن‌ها را ساقط کند".اوکراین اولین سامانه مدرن دفاع هوایی پاتریوت ساخت آمریکا را برای دفاع خود در برابر روسیه در اوایل آوریل سال گذشته دریافت کرد. پدافند هوایی اوکراین مدعی است که قبلا موشک‌های مافوق صوت و موشک‌های بالستیک روسیه را رهگیری کرده است.
در حال حاضر کی‌یف در مجموع چهار سیستم پدافند هوایی پاتریوت را در اختیار دارد. برخی کشورها از جمله رومانی وعده داده‌اند که سامانه‌های دفاعی بیشتری در اختیار اوکراین بگذارند.
زلنسکی در ابتدا گفته بود که دست‌کم به هفت سیستم برای محافظت از شهرهای بزرگ مانند خارکیف، دنیپرو، زاپوریژیا و اودسا که مرتبا مورد حمله روسیه قرار دارند، نیاز دارد.
حملات موشکی و پهپادی روسیه خسارت‌های جدی به زیرساخت انرژی اوکراین وارد کرده و جان بسیاری از غیرنظامیان را نیز گرفته است.
اوکراین نیز در واکنش به این حملات برخی اهداف نظامی روسیه را با پهپادهای جنگی تخریب کرده است.
وزارت دفاع روسیه روز قبل از سرنگونی ۱۴ پهپاد بر فراز منطقه کراسنودار، ۱۰ پهپاد بر فراز استان روستوف و ۲۶ پهپاد بر فراز منطقه زاپوریژیا در جنوب اوکراین خبر داد.  
برچسب ها: اوکراین
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها