به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۷ - ۱۵:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۴۷۹۷۹۵

چین قیمت جهانی طلا را پایین کشید

چین قیمت جهانی طلا را پایین کشید
گروه اقتصادی:بانک مرکزی چین در ماه ژوئن برای دومین ماه طلا نخرید و این فلز گرانبها از بالاترین سطح قیمتی خود پایین‌تر آمد.به گزارش بازار، بر اساس داده‌های رسمی منتشر شده در روز یکشنبه، در پایان ماه گذشته، میزان طلای در اختیار بانک خلق چین بدون تغییر، ۷۲.۸ میلیون تروی (ارز دیجیتال) بود. بانک مرکزی این کشور تصمیم گرفت در ماه مه به ذخایر اضافه نکند و به خریدهای ۱۸ ماهه خود پایان داد که موجب شد قیمت طلا به بالاترین حد خود برسد.

برخی از تحلیلگران هنوز بر این باورند که در حالی که دومین اقتصاد بزرگ جهان به دنبال تنوع بخشیدن به ذخایر خود و محافظت در برابر کاهش ارزش پول است، خریدها از سر گرفته می‌شود. بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، حدود ۲۰ بانک مرکزی همچنان انتظار دارند که ذخایر طلای خود را در سال آینده افزایش دهند، که ناشی از افزایش خطرات ژئوپلیتیکی و مالی است. این احتمال وجود دارد که افزایش قیمت طلا مانع خرید شده باشد.

این فلز گرانبها در ماه مه به بالاترین سطح خود و به بالای ۲۴۰۰ دلار در هر اونس رسید و از آن زمان به دلیل اینکه سرمایه‌گذاران احتمال کاهش نرخ‌های آمریکا در سال جاری را لغو کردند، قیمت طلا کاهش یافت.زمانی که بانک مرکزی چین، اطلاعات مربوط به توقف خرید طلا در ماه مه را منتشر کرد، طلا بیشترین کاهش روزانه خود را در سه سال اخیر تجربه کرد.
برچسب ها: قیمت طلا
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها