به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب : ۴۷۹۷۹۶

ورود تسلا به بازار چین

ورود تسلا به بازار چین
گروه اقتصادی:خودروهای تسلا برای اولین‌بار در لیست خرید دولت چین قرار گرفتند.به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسانه رسمی چینی، پرفروش‌ترین مدل Y تسلا در لیستی از مدل‌های الکتریکی و پلاگین هیبریدی قرار گرفت که یک دولت محلی در چین می‌تواند به عنوان خودروی خدماتی خریداری کند.

این رسانه رسمی اعلام کرد این اولین‌بار بود که خودروهای تسلا واجد شرایط خرید دولتی در چین شدند. دولت استانی جیانگ سو در شرق چین در بیانیه‌ای دولتی ۵۶ دسته از وسایل نقلیه با انرژی جدید را برای استفاده به عنوان خودروهای خدماتی توسط سازمان‌های حزبی، دولتی و عمومی منتشر کرد.

به غیر از مدل Y تولید شده در کارخانه تسلا در شانگهای و ولوو کارز XC۴۰ و ۵۴ از خودروهای برقی و هیبریدی با برند چینی بودند. ولوو کارز متعلق به گروه هلدینگ جیلی، خودروساز چینی ژجیانگ جیلی است. البته تعداد خودروهای مدل Y هنوز مشخص نشده است.ورود خودروهای تسلا به برخی از مجتمع‌های دولتی و نظامی در چین ممنوع شد اما این محدودیت‌ها پس از تایید انجمن برتر صنعت خودرو کشور برداشته شد.

از آنجایی که تقاضا برای خودروهای چینی در خارج از کشور تحت الشعاع چشم‌انداز تعرفه‌ها قرار گرفته و رقابت داخلی تشدید می‌شود، تحویل خودروهای ساخت چین توسط تسلا در نیمه اول ۹ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ یافت. با این حال، به نظر می‌رسد سفر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به چین در اواخر آوریل برای دیدار با نخست وزیر لی کیانگ، نتیجه داده است.طبق گزارش رویترز، چین حمایت خود از تسلا را افزایش داده است و قصد دارد در سال جاری علیرغم تنش‌های مداوم با ایالات‌متحده، یک مرکز آموزش داده ایجاد کند و نرم افزار Full Self Driving خود را در کشور ارائه کند.
برچسب ها: تسلا
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها