به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۶:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۴۷۹۸۹۶

سیل در بنگلادش زندگی بیش از ۲ میلیون نفر را مختل کرده است

سیل در بنگلادش زندگی بیش از ۲ میلیون نفر را مختل کرده است
گروه حوادث:مقامات بنگلادش تایید کردند به دنبال بارش‌های سیل‌آسا و طغیان رودخانه‌ها در هفته گذشته دست‌کم ۸ نفر در حوادث مرتبط با سیل جان باخته و بیش از ۲ میلیون نفر نیز تحت تاثیر این حادثه طبیعی قرار گرفته‌اند.
 
به گزارش ایسنا، این کشور ۱۷۰ میلیون نفری در جنوب آسیا که با رودخانه‌های بسیاری احاطه شده در دهه های اخیر سیل‌های مکرر را تجربه کرده است.بحران آب و هوا باعث شده است الگوی بارش‌ها در سراسر این کشور نامنظم‌تر شود و یخچال‌های طبیعی در بالادست کوه‌های هیمالیا نیز ذوب شوند.

مقامات محلی گفته‌اند صدها پناهگاه برای اسکان افراد بی‌خانمان و سیل‌زده مهیا و غذا و کمک‌های امدادی به مناطق آسیب دیده در شمال کشور ارسال شده است.مردم محلی می‌گویند سیلاب‌ها در فصل باران‌های موسمی (مونسون) امسال به مراتب شدیدتر است.

 بنگلادش اکنون در اواسط مونسون سالانه تابستانی قرار دارد، فصلی که این کشور در جنوب آسیا ۷۰ تا ۸۰ درصد از بارندگی‌های سالانه خود را تجربه می‌کند و همچنین به طور منظم به دلیل سیل و رانش زمین با تلفات و خسارات قابل‌توجهی روبرو می شود.هرچند پیش بینی بارندگی، دشوار و به طور قابل توجهی متفاوت است اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی باعث قوی تر و نامنظم تر شدن باران‌های موسمی می شود.
برچسب ها: حوادث جهان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها